REKLAMA
Świąteczny balet
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. Ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. W najbliższą sobotę, 2 grudnia br., będzie można je zobaczyć w Chełmskim Domu Kultury.

„Dziadek do orzechów” to bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką i choreografią. Wprowadzi każdego widza w magiczny świat baletu klasycznego. Ta historia już od ponad stu lat cieszy widzów – premiera miała miejsce w 1892 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.

Przedstawienie opowiada historię Klary, małej dziewczynki, która pod choinką znajduje dziadka do orzechów. Po zabawie i tańcach wokół świątecznego drzewka, zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia, ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy ze swoim królem, gnomy, śnieżynki, Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze. Książę zaprasza Klarę w fantastyczną podróż: razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość. Rozpoczynają się popisy symbolizujące różne smakołyki: czekolada – taniec hiszpański, kawa – taniec arabski, herbata – taniec chiński, rosyjski (trepak) oraz walc kwiatów. W końcu Klara budzi się trzymając w ramionach nie księcia, ale dziadka do orzechów.

Niezapomniana muzyka, piękne kostiumy i scenografia, a do tego młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu artystów Royal Russian Ballet  – to wszystko sprawia, że mamy do czynienia z przedstawieniem najwyższej światowej próby.

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19.oo, 2 grudnia br., w sali widowiskowej ChDK. Bilety po 95 zł.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 776
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 659
Święto Niepodległej w Chełmie
1 747
W niedzielę Chełm wybiera
3 241
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 620
REKLAMA