REKLAMA
Święto Niepodległości w Chełmie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Święto 11 Listopada chełmianie uczczą modlitwą, składaniem kwiatów, ale także na sportowo i na koncercie.

Prezydent Miasta Chełm

zaprasza na uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada br. Program:
godz. 9.30
Msza święta w intencji Ojczyzny, Bazylika Narodzenia NMP
– złożenie wieńców i wiązanek przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego
– złożenie wieńców i wiązanek przy Krzyżu Niepodległości na Górze Chełmskiej
godz. 11.00 Uroczystości przy Pomniku Niepodległości Plac dr E. Łuczkowskiego w Chełmie
– odegranie hejnału miasta Chełm
– złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm
– podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego
– wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm
– odczytanie Apelu Pamięci
– salwa honorowa
– złożenie wieńców i wiązanek przy Pomniku Niepodległości
– defilada wojskowa
godz. 12.00 Program artystyczny w wykonaniu: Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej oraz Szwadronu Rekonstrukcyjnego Oddziału Kawalerii II Rzeczypospolitej Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej.Chełmska Grupa Rowerowa

zaprasza z kolei wszystkich rowerzystów z Chełma i okolic na VII Niepodległościowy Rajd Rowerowy. Rajd wystartuje o godz. 10.30 z pl. Łuczkowskiego (studnia). Uczestnicy będą mieli do pokonania około 20-kilometrową trasę z metą przy UG Leśniowice. Tu cykliści, wraz z władzami gminy, złożą kwiaty pod pomnikiem. Na zakończenie przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek. Organizatorzy przypominają o biało-czerwonych flagach. Trasa.

Automobilklub Chełmski

organizuje 11 listopada br. 18. Turystyczny Samochodowy Rajd Niepodległości. Impreza rozpocznie się o godz. 11.11 w Urzędzie Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65. Rajd będzie trzecią rundą Turystycznych Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego PZM. Równolegle zostanie przeprowadzony tradycyjny Rajd Oldboyów.

– Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą atrakcyjnie i aktywnie spędzić świąteczny dzień. Będzie on znacznie bliższy dobrej zabawie niż wielkiemu sportowemu wyczynowi. Żeby wystartować wystarczy prawo jazdy kierowcy i dopuszczony do ruchu samochód – zachęcają organizatorzy.

Rajd rozpocznie się odprawą, podczas której zostaną podane informacje co do przebiegu trasy i zasad punktacji. Załogi wyruszą na trasę rajdu wiodącą drogami wokół Chełma. Po drodze zwiedzać będą ciekawe miejsca, odnajdą obiekty pokazane na zdjęciach oraz wykonają kilka zadań turystycznych. Będą także dwie próby sprawnościowe. Ostatnim elementem konkursowym będzie test turystyczny z przejechanej trasy. Po trudach rajdu uczestnicy odpoczną przy obiedzie w kawiarni artystycznej Decaffencja i tu zakończy się impreza. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody, a dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki. Specjalne puchary dostaną debiutanci oraz uczestnicy jadący ponad 25-letnimi samochodami. Wszyscy uczestnicy już na starcie otrzymają biało-czerwone kotyliony, a samochody zostaną przystrojone flagami narodowymi. Więcej informacji o rajdzie pod numerem telefonu 502 342 117.

II Chełmski Bieg Niepodległości

wyruszy na trasę o godz. 18.00. Pisaliśmy o tym tutaj.

Chełmski Dom Kultury

uczci 11 Listopada koncertem „Niepodległa – koncert pieśni i piosenek patriotycznych”. Początek o godz. 18.00. W programie znajdą się najbardziej znane pieśni i piosenki patriotyczne oraz utwory współczesne. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w ChDK i CKF Zorza.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wyborczy wieczór
2 337
Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
329
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
4 963
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 587
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 374
REKLAMA