REKLAMA
Święto teatromanów
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Raz do roku Rudka (gm. Ruda Huta) staje się miejscem teatralnych przeżyć. 3 sierpnia br. zaczyna się Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów – Wyżyna Teatralna”.

W tym roku – przez cztery dni, od 3 do 6 sierpnia br., uczestnicy „Wyżyny” będą mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia spektakli i koncertów. Przyjadą artyści sceny m.in. ze Słupska, Lublina, Rzeszowa, Chełma, Poznania, Kielc i Jarosławia. My polecamy monodram chełmianina Mirosława Majewskiego „Ja jestem żyd z wesela” (3.08., godz. 18.45).

Pierwszy festiwal został zorganizowany w Rudce w 2008 r.  Jego założeniem było od początku


REKLAMA

… budowanie związków między ludźmi, wzajemnego zaufania i zaangażowania w sprawy wspólnoty (…) poprzez animację życia kulturalnego w sferze teatru. – Ogłosili w swoim ideowym manifeście organizatorzy

„Wyżyna Teatralna” ma charakter spotkań najciekawszych teatrów z różnych regionów Polski. Oprócz pokazów scenicznych, prowadzone są warsztaty dla instruktorów i uczestników festiwalu, prezentacje plenerowe, koncerty. Poza tym co roku można liczyć na niespodzianki. Organizator – Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie  – poprzez „Wyżynę Teatralną” chce zmieniać myślenie o teatrze; pokazywać, że teatr to nie tyle budynek z aksamitnymi fotelami, co dobra zabawa oparta na relacjach międzyludzkich.

Festiwal w poprzednich latach gościł uznanych artystów polskich. Na scenie w Rudce wystąpili m.in.: Jan Peszek, Przemysław Gąsiorowicz, Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Olga Mysłowska, Tomasz Karolak.

Program tegorocznej „Wyżyny”

 

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 649
Ferie. Nie siedź w domu
454
Plac wypięknieje
1 250
Koncepcja programowa na S12
2 293
Zapłacimy za parkingi?
647
REKLAMA