REKLAMA
Święto teatromanów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Raz do roku Rudka (gm. Ruda Huta) staje się miejscem teatralnych przeżyć. 3 sierpnia br. zaczyna się Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów – Wyżyna Teatralna”.

W tym roku – przez cztery dni, od 3 do 6 sierpnia br., uczestnicy „Wyżyny” będą mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia spektakli i koncertów. Przyjadą artyści sceny m.in. ze Słupska, Lublina, Rzeszowa, Chełma, Poznania, Kielc i Jarosławia. My polecamy monodram chełmianina Mirosława Majewskiego „Ja jestem żyd z wesela” (3.08., godz. 18.45).

REKLAMA

Pierwszy festiwal został zorganizowany w Rudce w 2008 r.  Jego założeniem było od początku


REKLAMA

… budowanie związków między ludźmi, wzajemnego zaufania i zaangażowania w sprawy wspólnoty (…) poprzez animację życia kulturalnego w sferze teatru. – Ogłosili w swoim ideowym manifeście organizatorzy

„Wyżyna Teatralna” ma charakter spotkań najciekawszych teatrów z różnych regionów Polski. Oprócz pokazów scenicznych, prowadzone są warsztaty dla instruktorów i uczestników festiwalu, prezentacje plenerowe, koncerty. Poza tym co roku można liczyć na niespodzianki. Organizator – Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie  – poprzez „Wyżynę Teatralną” chce zmieniać myślenie o teatrze; pokazywać, że teatr to nie tyle budynek z aksamitnymi fotelami, co dobra zabawa oparta na relacjach międzyludzkich.

Festiwal w poprzednich latach gościł uznanych artystów polskich. Na scenie w Rudce wystąpili m.in.: Jan Peszek, Przemysław Gąsiorowicz, Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Olga Mysłowska, Tomasz Karolak.

Program tegorocznej „Wyżyny”

 

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA