REKLAMA
Świętujemy na placu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się jutro (21 grudnia br.) na Pl. Łuczkowskiego w centrum Chełma. Przyświeca mu hasło „Dziś w niedźwiedzim grodzie wesoła nowina”.

Jarmark trwać będzie dwa dni (czwartek-piątek, 21-22 grudnia br.), a jego organizatorem jest samorząd. To już piąty rok z rzędu mieszkańcy miasta mają okazję zrobić przedświąteczne zakupy, ale także spotkać się przy wspólnym stole, opłatku i kolędowaniu.Udział w tegorocznym kiermaszu bierze około 40 wystawców. Na straganach będzie można kupić ciekawe rękodzieło, ozdoby świąteczne, ale także kosmetyki i biżuterię. Nie zabraknie świątecznych smakołyków w postaci pierogów, uszek, pasztetów, kiełbas i ciast. Przygotowali je m.in. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Na stoisku Chełmskiego Hospicjum Domowego będzie można kupić kalendarz na rok 2018 i tym samym wesprzeć działalność hospicjum.  Pyszne ciastka oferować będzie Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, a dochód zasili ich działalność.

Jarmark odbywać się będzie w godz. 10-18.

22 grudnia br. czyli w drugi dzień jarmarku, Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na Wigilię Wszystkich Chełmian. O godz. 16 władze miasta złożą nam życzenia, a wspólne biesiadowanie umilą kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. Harcerze z chełmskiego hufca przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wyborczy wieczór
2 339
Pomoc dla niepełnosprawnych na wybory
329
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
4 963
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 587
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 374
REKLAMA