REKLAMA
Świętujmy razem rocznicę niepodległości
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na wspólne obchody Święta Niepodległości w Chełmie zaprasza Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek. Udział w święcie zapowiedział Jacek Sasin – wiceprezes Rady Ministrów.

Reklama

Uroczystości rozpoczną się w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 9:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Bazylice Narodzenia NMP.

Na godz. 10:30 pod Pomnikiem Niepodległości na pl. dra Edwarda Łuczkowskiego zaplanowano uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości: odegranie hejnału miasta Chełm, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego, wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm, odczytanie Apelu Pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości oraz defilada wojskowa.

O godz. 11:30 rozpocznie się część artystyczna, którą wypełni Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Dobrakowskiej i Roberta Wojciechowskiego oraz koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

Po uroczystościach organizatorzy zapraszają na tradycyjną grochówkę wojskową.

Jednocześnie samorząd przypomina, że w trakcie obchodów Święta Niepodległości, pl. Łuczkowskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

Napisz komentarz
 • Retoryczne pytanie – a jak czczono 2-4 listopada,dni gdy Dreszer,Ambroziewicz i ich ludzie wyzwolili Chełm od zaborcy.

  • Panie Sawa, to w jaki sposób i kiedy Dreszer i jego ludzie rozbrajali austriacką komendę stacjonującą na Górce, wie poza zawodowcami – historykami tylko niewielka grupa, jak to ja nazywam – „odmieńców”. Reszta dumnych Chełmian na takie pytanie wzruszała by z obojętnością ramionami, albo przewracała oczyma w zakłopotaniu.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  USC i magistrat do remontu
  340
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  2 589
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 174
  Miasto kupiło młyn
  1 128
  Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
  1 887
  REKLAMA