REKLAMA
Święty Walenty w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pary wchodzą na jeden bilet, a uczniowie mogą wziąć udział w miłosnych zajęciach. Polecamy weekend w chełmskim muzeum.

Reklama

Przez najbliższy weekend (14–16 lutego) pary odwiedzające Muzeum Ziemi Chełmskiej zapłacą za zwiedzanie tylko jeden bilet. Poza tym placówka szykuje inne „miłosne” niespodzianki.

Wyjątkową atrakcją będzie prezentacja dwóch rycin Aleksandra Laszenki „Zaloty” i „Małżeństwo”. Na co dzień znajdujące się w magazynach dzieła będą prezentowane od 14 do 16 lutego w budynku Muzeum przy ulicy Świętego Mikołaja 4. Co przedstawiają prace? Niech pozostanie tajemnicą i zachętą odwiedzin.

Z kolei dla dzieci i młodzieży pracownicy muzeum przygotowali na piątek (14 lutego) zajęcia związane z dniem zakochanych. Udział kosztuje tylko 1 zł! Trzeba wcześniej się zarejestrować telefonicznie pod nr 82 565 26 93.

Co to za zajęcia?

  • Ja Cię kocham szalenie, ja się z Tobą ożenię – godz. 10.00, ul. Lubelska 57: Tematyka miłosna bardzo często pojawiała się na wyszywanych makatkach. By poznać ją z bliska zapraszamy na wystawę „Wyszywane dobre rady”. Uczestnicy będą mogli nie tylko zobaczyć makatki z całej Europy, ale również zaprojektować własną makatkę o tematyce miłosnej. Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.
  • Walentynki dawniej i dziś, godz. 11.00, ul. Św. Mikołaja 4: Kim był święty Walenty i dlaczego stał się patronem zakochanych? Skąd wywodzą się tradycje związane z Walentynkami? Jak dawniej obchodzono Dzień Zakochanych? Dlaczego tego dnia ludzie ofiarowują sobie walentynki? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas warsztatów. Prowadzący zapoznają uczestników z postacią świętego Walentego, opowiedzą jak przez wieki świętowano Dzień Zakochanych. Będzie można również samodzielnie wykonać własną walentynkę. Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.
  • Walentynki w świecie ptaków – ptasie zaloty, godz. 12.00, ul. Lubelska 57: Uczestnicy zajęć dowiedzą się jaki związek święto zakochanych ma ze zwyczajami ptaków. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych.

Zapraszamy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA