REKLAMA
Synergia nauki i przemysłu 2017
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie była organizatorem Seminarium ,,Synergia Nauki i Przemysłu 2017”, które odbyło się 4 -6 września br. w Centrum Studiów Inżynierskich.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych firm z branży mechanicznej m.in.: DMG Mori, Siemens, Heidenhain, Autodesk, Sandvik, EROWA, KUKA, M.A. Ford i wiele innych.

Głównym celem seminarium była współpraca i integracja ośrodków akademickich z podmiotami działającymi w sektorze przemysłowym zmierzająca do efektywnego kształcenia studentów na kierunkach inżynierskich.

REKLAMA

Przykładamy ogromną wagę do tego, aby studenci, którzy się u nas kształcą, oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej, mieli okazję nabyć cenne doświadczenie. Wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad programem nauczania, który będzie odzwierciedlał rzeczywiste potrzeby rynku pracy. W naszych laboratoriach, studenci uczą się na najnowocześniejszym sprzęcie, którym dysponują największe firmy z branży przemysłowej. Dzięki temu, po ukończeniu studiów są oni odpowiednio przygotowani, aby podjąć pracę zawodową, praktycznie bez żadnego dodatkowego szkolenia ze strony pracodawcy – powiedział Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ w Chełmie.

 

Szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie inżynierów do pracy zawodowej zwrócił prezes DMG MORI POLAND – Marek Osiński.

Dostarczamy coraz nowsze rozwiązania technologiczne i nowocześniejsze maszyny, które są skomplikowane w obsłudze. Cieszymy się, że młodzież jest coraz zdolniejsza i jest w stanie tę wiedzę przyjąć i skutecznie wdrożyć.

Seminarium odbyło się w Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ. O wykształceniu, jako najlepszej inwestycji, przedstawiciele uczelni rozmawiali z przedsiębiorcami. Dyskusja dotyczyła m.in. rozwoju systemu szkoleń i kształcenia studentów. Wszystko po to, aby przyszli inżynierowie, zdobyli praktyczne umiejętności, które są pożądane przez potencjalnych pracodawców.

Tegoroczna edycja seminarium dotyczyła procesu kształcenia programistów i operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Podczas spotkania prelegenci dzielili się wiedzą dotyczącą najnowocześniejszych technologii i rozwiązań stosowanych w branży.

Seminarium było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą produkcyjną czołowych polskich firm zajmujących się obróbką materiałów. W trzydniowym seminarium uczestniczyło 500 uczestników z czego 270 uczniów szkół zawodowych, liceów i techników.

Komentarze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA