REKLAMA
Sześciu kierowców bez prawa jazdy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sześciu kierowców bez prawa jazdy, 570 mandatów karnych, 600 przekroczeń oraz 900 skontrolowanych przejazdów to efekt działań przeprowadzonych na drogach woj. lubelskiego, jak i w całym kraju, pod nazwą „Prędkość”. 

Od wczoraj obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.


REKLAMA

Wczoraj na terenie woj. lubelskiego, tak jak i w całym kraju, policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów. W trakcie akcji funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

W sumie podczas wczorajszych działań, w świetle nowych już przepisów, z prawem jazdy pożegnało się na 3 miesiące 6 kierowców. Jako pierwsza, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, w ręce policjantów z ryckiej drogówki wpadła 53-letnia kierująca vw passatem. Jechała ul. Rokicką w Stężycy z prędkością 105 km/h. Kilka godzin później w tej samej miejscowości i na tej samej ulicy został zatrzymany 34-latek z Dęblina. Ten z kolei miał na liczniku swojego bmw – 107 km/h.

Z prędkością 112 km/h pędził citroenem jumperem w Kol. Guzówka pod Biłgorajem 29-letni mieszkaniec Lublina, z kolei w m. Rogoźniczka na K-2 w pow. bialskim, inny mieszkaniec Lublina w terenie zabudowanym jechał 106 km/h.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali też kierowcę audi w m. Lubcze w pow. tomaszowskim. Miernik prędkości wskazał u 26-latka 119 km/h.

W podobny sposób prawo jazdy stracił też kierowca volkswagena zatrzymany w pow. lubartowskim w miejscowości Glinik. 35-latek pędził 123 km/h.. Mężczyzna w trakcie kontroli sam przyznał policjantom, że tuż przed zatrzymaniem słuchał w radiu informacji o nowych przepisach i możliwości utraty prawa jazdy za zbyt szybka jazdę.

W sumie podczas wczorajszych działań policjanci na terenie woj. lubelskiego skontrolowali 902 pojazdy, ujawnili 613 przekroczeń prędkości i nałożyli 578 mandatów karnych

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
732
Jest nowy skarbnik miasta
4 299
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 184
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 181
Mamy nowe władze miasta
2 433
REKLAMA