REKLAMA
Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Co wspólnego mają ze sobą kapusta, marchewka, por i inne warzywa oraz Szewczyk Dratewka? Pozornie nic, ale gdy uruchomimy wyobraźnię, okaże się, że może wyjść z tego całkiem smaczna historia. Zapraszamy dzieci do teatru.

REKLAMA

„Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia” to autorski projekt Wioletty Tomicy, Gabrieli Jaskuły oraz Bogusława Byrskiego – aktorów Teatru im. J. H. Andersena. Doskonale znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki zostaje opowiedziana w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów, w towarzystwie smaków i zapachów. Wszystkie postaci powstają na oczach widza. Cały baśniowy świat kreowany jest na oczach dzieci, a w czasie trwania opowieści z warzyw gotowana jest zupa.


REKLAMA

– W czasach gdzie smartfon i fastfood są codziennością, naszym spektaklem próbujemy przekierować uwagę dzieci i ich opiekunów na kreatywne zabawy i zdrowe odżywianie – mówi Wioletta Tomica, aktorka i współautorka przedstawienia.

Spektakl ma na celu rozbudzić wyobraźnię i pokazać, jak przyjemnie jest bawić się w teatr, używając prostych domowych przedmiotów. Adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Powstał on we współpracy z IKEA. Sklep zapewnił elementy scenografii. Owoce i warzywa wykorzystywane w spektaklu dostarcza Lubelski Rynek Hurtowy S.A. Elizówka.

Ilość miejsc na spektakl jest ograniczona ponieważ miejsca dla widowni będą znajdowały się na scenie.

Zapraszamy na spektakl do ChDK, w sobotę, 17 listopada, godz. 15 (bilety już wyprzedane) i godz. 17. Bilety po 20 zł.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
439
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
891
Komu mandat do PE? Zobacz listy
903
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA