REKLAMA
Szkolenia dla biznesu, jak korzystać z tarczy antykryzysowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już 26 maja rusza cykl 20 webinariów dla przedsiębiorstw Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Chodzi o przeszkolenie właścicieli firm i menedżerów, jak mogą maksymalnie i skutecznie wykorzystać narzędzia tarczy antykryzysowej.

Reklama
 Wideokonferencje będą odbywać się w każdy wtorek, środę i czwartek, o godz. 13:00. Do spotkań będzie można dołączyć – bez rejestracji – poprzez stronę www.parp.gov.pl/tarcza. Tam też jest zamieszczony szczegółowy harmonogram i tematyka prezentacji. Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Będziemy prezentować – wspólnie z ekspertami – szczegóły programu pomocowego, który już od 1 kwietnia trafia do przedsiębiorców i który wciąż jest realizowany. Rozwiejemy też wiele wątpliwości, bo otrzymujemy cały czas wiele pytań w sprawie tarczy antykryzysowej – powiedziała PAP wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Organizatorzy do udziału zachęcają nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządowców. Podczas wirtualnych spotkań będą poruszane również kwestie tarczy samorządowej, która wesprze uszczuplone w związku z pandemią lokalne budżety. Wśród tematów są też m.in. zmiany w Prawie Zamówień Publicznych, a także zagadnienia związane z pakietem mieszkaniowym oraz zmianami w procesie inwestycyjno-budowlanym.

Pierwsza z zaplanowanych wideokonferencji, którą we wtorek, 26 maja, o godz. 13:00, zainauguruje Ministerstwo Rozwoju, będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej.

Po każdym wydarzeniu eksperci z zakresu prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane formy wsparcia. Odpowiedzi na nurtujące ich pytania znajdą przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego oraz wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – podkreśliła Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wśród najważniejszych tematów cyklu wideokonferencji są m.in.:

– pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej (26 maja),
– wydłużony termin na złożenie zeznań przez przedsiębiorców i zapłaty podatków (27 maja),
– zrównoważone finansowanie – dlaczego i w jaki sposób dotyczy to mojej firmy? (16 czerwca),
– ochrona miejsc pracy i wsparcie przedsiębiorców z środków FGŚP i FP (18 czerwca),
– tarcza antykryzysowa – wsparcie z ZUS (23 czerwca),
– ułatwienia podatkowe w Tarczy Antykryzysowej (7 lipca),
– dopłaty do kredytów – pomoc dla firm dotkniętych kryzysem (8 lipca).

danych opublikowanych 15 maja br. na stronie Ministerstwa Rozwoju wynika, że wartość przyznanej dotychczas w ramach tarczy antykryzysowej pomocy wyniosła prawie 33 mld zł, z czego prawie 25 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR, a ponad 8 mld zł trafiło do przedsiębiorców.

W ramach tarczy antykryzysowej przyznano już m.in.: 611 tys. mikropożyczek dla przedsiębiorców na łączną kwotę ponad 3 mld zł. Wydano ponad 3 mld zł na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Przyznano ponad 600 tys. świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i zleceniobiorców z ZUS na łączną kwotę 1,25 mld zł oraz około 770 mln zł na dofinansowania wynagrodzeń pracowników.

Do ZUS i urzędów pracy wpłynęło ponad 4 mln wniosków o skorzystanie z oferowanych przez tarczę rozwiązań.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram webinariów znajdziecie na: www.parp.gov.pl/tarcza.

Partnerami akcji są m.in.: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Źródło: „prawoprzedsiebiorcow.pap.pl”; www.parp.gov.pl; centrumprasowe.pap.pl

Napisz komentarz
 • Szkolenia sa zawsze pomocne, ale można samemu również wypisać wniosek , jeśli jest problem że czegos nie wiemy to można skorzystać z infolinii albo na stronie Tarcza Finansowa PFR Też są bardzo wyczerpujące informacje. Mój mąż od momentu złożenia wniosku czekał chyba 9 dni i dostał pieniądze. Więc to jest do zrealizowania.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Chełmski szpital przywraca planowe zabiegi
  110
  CLA. Od dziś więcej kursów
  61
  Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
  57
  Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
  645
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  340
  REKLAMA