REKLAMA
Szykują się remonty ważnych ulic
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie ogłosił przetargi na remonty dwóch ważnych ulic w mieście – Kolejowej oraz 11 Listopada. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli zamawiającego, pod koniec roku warunki jazdy po Chełmie znacznie się poprawią.

REKLAMA

Drugi etap remontu ulicy 11 Listopada ma się zakończyć z ostatnim dniem listopada tego roku. Firma, która wygra przetarg, będzie miała za zadanie przeprowadzić roboty budowlane na odcinku od ul. Przemysłowej aż do ul. I Pułku Szwoleżerów, łącznie z odcinkiem na wysokości Pl. Niepodległości i fragmentem ul. Stephensona. Będzie remontowana m.in. nawierzchnia ulicy, chodniki, pojawi się nowe oznakowanie poziome i pionowe, nowe oświetlenie, a także kanały deszczowe.


REKLAMA

Podobny zakres prac będzie do wykonania przy remoncie ulicy Kolejowej. Ekipy remontowe zajmą się odcinkiem drogi od ul. Sienkiewicza aż do Al. Piłsudskiego. W tym samym zamówieniu jest też mowa o remoncie ulicy Obłońskiej na odcinku od nowego ronda do Sienkiewicza. Ulice zyskają nową nawierzchnię i elementy oznakowania. Wymienione zostanie też to, co pod ulicami czyli kanały deszczowe i sanitarne. Zakończenie prac planuje się na koniec października tego roku.

Jeżeli do tego dodamy, planowane również na to lato,  przebudowę Lwowskiej i miejskiego odcinka drogi krajowej nr 12, to najbliższe miesiące nie będą łatwe dla zmotoryzowanych. Ale warto się przemęczyć.

Przypomnijmy, lada moment zacznie się remont ulicy Lwowskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich, do ronda u zbiegu Alei 3 Maja i 15 Sierpnia. Ulica zostanie poszerzona, będą nowe chodniki, przejścia dla pieszych i nowa sygnalizacja świetlna.

Z kolei na przełom sierpnia i września tego roku władze miasta zapowiadały rozpoczęcie prac przy remoncie miejskiego odcinka DK 12. To duża inwestycja obejmująca ponad 8-kilometrowy pas ulic: Rejowiecką, Rampę Brzeską, Al. Przyjaźni, Wschodnią i Podgórze. Przebudowywane będą ulice i chodniki, skrzyżowania, wiadukt, pojawią się nowe ścieżki rowerowe, nowe ronda, wiadukt nad torami w kierunku Włodawy. Prace mają się zakończyć do września 2020 r.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 20:31

  Budowane rondo męczenników us,zablokowany przejazd Oblonska,dlaczego wtedy nie zrobiono kawałka do Kolejowej,teraz następna blokada,gdzie logika?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 20:55

  A wybory idą,ha,ha.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 12:27

  Katz,jak wiesz jestem absolutnie bezpartyjny.Teraz mamy troje kandydatów realnych,reszta to folklor.Fisz,wiemy,że nadzieji z nią nie wolno mieć po tych 12 latach,Banaszek rekomendowany przez tych co w Polsce robią rozpierduche nie budzi zaufania a młodszy Grabczuk?Nie znam go.Nic złego o nim nie czytałem.Może potrafi być samodzielny.

  + 22
  - 22
 • KatzPodola
  o 20:28

  Mam pytanie do pana Sawy jakie ugrupowanie pan reprezentuje? Czy są jacyś kandydaci na prezydenta Chełma którzy są w stanie zmienić coś w tym mieście?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 19:32

  Lubudududu,wiesz co to uczciwość?Tylko kłamca zapewni,że jego Pomysł na Chełm zadziała.Sytuacja jest tragiczna,nie widzisz?Uczciwe jest właśnie powiedzieć,mam pomysł,mam nadzieję,że dobry,ale jeżeli przez rok nie dam rady zrobić coś konkretnego,to oddaję pola innym.Wiesz co to honor?No właśnie honor,a nie obiecanki fiszowe 1000 nowych etatów,z ktorych prawie nic.

  + 22
  - 22
 • Łubudubu
  o 12:40

  Ogłośmy wybory raz do rku. Będzie Eldorado.

  + 22
  - 22
 • dos
  o 22:56

  Sawa aż mnie zatkało taki z ciebie pan, tylko fornalskiego bata brakuje 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 20:43

  Pierwszy raz tak tu napiszę,ale twoje chamstwo przekracza granice.Do mnie pisze się Panie Sawa,ale widać anonimie jesteś kompletny cham,nie wiem jakiego pochodzenia,ale widać z partii nie godnej szacunku.Zamknij ryj,gnoju.

  + 22
  - 22
 • dos
  o 10:47

  Widzisz Sawa ponieważ nic nie umiesz ani niczego nie potrafisz wymyśliłeś sobie
  że będziesz politykiem i może nawet masz rację 😉
  tylko spóźniłeś się 50 lat.
  Nie jest to oczywiście problem peselu tylko szarych komórek a w zasadzie ich braku 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
  678
  Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
  19 794
  Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
  5 708
  Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
  6 542
  Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
  2 578
  REKLAMA