REKLAMA
Szykują się remonty ważnych ulic
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie ogłosił przetargi na remonty dwóch ważnych ulic w mieście – Kolejowej oraz 11 Listopada. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli zamawiającego, pod koniec roku warunki jazdy po Chełmie znacznie się poprawią.

Drugi etap remontu ulicy 11 Listopada ma się zakończyć z ostatnim dniem listopada tego roku. Firma, która wygra przetarg, będzie miała za zadanie przeprowadzić roboty budowlane na odcinku od ul. Przemysłowej aż do ul. I Pułku Szwoleżerów, łącznie z odcinkiem na wysokości Pl. Niepodległości i fragmentem ul. Stephensona. Będzie remontowana m.in. nawierzchnia ulicy, chodniki, pojawi się nowe oznakowanie poziome i pionowe, nowe oświetlenie, a także kanały deszczowe.


REKLAMA

Podobny zakres prac będzie do wykonania przy remoncie ulicy Kolejowej. Ekipy remontowe zajmą się odcinkiem drogi od ul. Sienkiewicza aż do Al. Piłsudskiego. W tym samym zamówieniu jest też mowa o remoncie ulicy Obłońskiej na odcinku od nowego ronda do Sienkiewicza. Ulice zyskają nową nawierzchnię i elementy oznakowania. Wymienione zostanie też to, co pod ulicami czyli kanały deszczowe i sanitarne. Zakończenie prac planuje się na koniec października tego roku.

Jeżeli do tego dodamy, planowane również na to lato,  przebudowę Lwowskiej i miejskiego odcinka drogi krajowej nr 12, to najbliższe miesiące nie będą łatwe dla zmotoryzowanych. Ale warto się przemęczyć.

Przypomnijmy, lada moment zacznie się remont ulicy Lwowskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich, do ronda u zbiegu Alei 3 Maja i 15 Sierpnia. Ulica zostanie poszerzona, będą nowe chodniki, przejścia dla pieszych i nowa sygnalizacja świetlna.

Z kolei na przełom sierpnia i września tego roku władze miasta zapowiadały rozpoczęcie prac przy remoncie miejskiego odcinka DK 12. To duża inwestycja obejmująca ponad 8-kilometrowy pas ulic: Rejowiecką, Rampę Brzeską, Al. Przyjaźni, Wschodnią i Podgórze. Przebudowywane będą ulice i chodniki, skrzyżowania, wiadukt, pojawią się nowe ścieżki rowerowe, nowe ronda, wiadukt nad torami w kierunku Włodawy. Prace mają się zakończyć do września 2020 r.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 09:22

  Widzisz dziecko,jednak zadziwiasz mnie.Twoja ambicja,żeby pisać tylko głupoty.Zdolniacha,prawie jak jakiś pisowiec jesteś.Jaki to twój krewny?

  + 22
  - 22
 • dos
  o 09:11

  Sawa twoja logika podnosi mnie na duchu, że nie jestem najgorszy 😉
  Do Szwejka ci daleko pomimo podobnej naiwności bo twoja wynika ze zgniłych i chorych ambicji.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 08:46

  dos,twoja samokrytyka poraża,zawsze przyznajesz sie.Szwejk to przynajmniej miał papiery idioty.

  + 22
  - 22
 • dos
  o 20:09

  Widzisz Sawa na tym forum są same trolle i tylko jeden idiota 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:33

  dos a ty dalej nie masz odwagi po imieniu i nazwisku,dalej robisz za trolla?Na zdrowie.Ale masz zero honoru.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:29

  Zbliżają się wybory,a więc reklama,to normalne,a jakie literalnie informacje dostała redakcja,to nie wiem.Każdy obiecuje,zeby lepiej wypaść,może dlatego chyba nie będę kandydował.Nie mam wprawy w kłamstwie.

  + 22
  - 22
 • dos
  o 11:51

  mmm dzięki za dopowiedzenie bo już zaczynałem się trochę gubić w remoncie 11 listopada.

  Sawa mam nadzieje, że poza domysłami masz coś konkretnego na własne teorie. Choćby sprostowanie redakcji.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 08:41

  Widać takie info dostali z magistratu.

  + 22
  - 22
 • mmm
  o 23:45

  Po pierwsze: ul. 11 Listopada jest już wyremontowana, a ten przetarg to dotyczy ulic wokół Pl. Niepodległości przy „Gmachu”, po drugie: remont ul. Lwowskiej rozpoczął się wczoraj (we wtorek). Orientujcie się trochę.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 12:21

  Wyborcza reklama.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 023
  Nowe samoloty przekazane studentom
  174
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  653
  Wybierz Społecznika Roku
  346
  Szkoły szykują się do strajku
  414
  REKLAMA