REKLAMA
Szykuje się „Niezła sztuka”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Whisky moja żono” na sto gitar na Placu Łuczkowskiego? Zapowiada się „nieźle”, a to tylko jedna z propozycji drugiej odsłony Festiwalu „Niezła Sztuka” w Chełmie.

REKLAMA
W piątek, 22 czerwca, o godz. 19, w ramach Festiwalu „Niezła Sztuka”, na pl. Łuczkowskiego gitarzyści zagrają legendarny utwór „Whisky moja żono” zespołu Dżem. Pomysłodawcą niecodziennego koncertu jest Krzysztof Kurzepa – gitarzysta i wykładowca.
Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają gitarę elektryczną i chcą wspólnie zagrać polski przebój wszech czasów. Podkreślają jednak, że nie zapewniają wzmacniaczy, kabli, przedłużaczy itp. Należy przyjść z własnymi akcesoriami. Krótka próba od godz. 18.30. Koncert będzie relacjonowany na żywo w Internecie.

To tylko jedna z propozycji festiwalu. W weekend 22-24 czerwca odbywać się będzie w Chełmie, na Pl. Łuczkowskiego, druga edycja Festiwalu „Niezła Sztuka”. Celem imprezy jest przede wszystkim prezentacja dorobku artystycznego mieszkańców miasta. Przy okazji twórcy chcą pokazać chełmianom, że liczba i charakter wydarzeń kulturalnych w mieście nie są ustalane „odgórnie”, a zależą właśnie od nich – ich zapotrzebowania, motywacji, aktywności, wspólnej pracy i przede wszystkim chęci.


REKLAMA

Impreza jest pomysłem nieformalnej grupy ludzi, którzy zaproponowali mieszkańcom miasta, by wyszli ze swoimi pomysłami i twórczością do szerszej publiczności. Chodziło też o to, by stworzyć niezależną platformę prezentacji artystycznych. Efektem był bardzo udany ubiegłoroczny, dwudniowy festiwal.

W tym roku ze swoimi pomysłami zgłosili się poeci, muzycy, graficy, plastycy, malarze, kinomani, tancerze, fotograficy i blogerzy.

 Jest Moc, bo tak różnorodnych zgłoszeń do 2 Niezłej Sztuki nikt się nie spodziewał! – piszą na stronie twórcy festiwalu.

Podczas festiwalu swoją twórczość zaprezentują m.in. Renata Chmielewska (rysunek), Urszula Bydlińska (malarstwo), Marta Marcyniuk (fotografia), Aleksandra Majówka (poezja), Ewa Jarmoszyńska (bodypainting) i wielu, wielu innych.

Sztuką jest nie zamykać się na świat i drugiego człowieka – bycie w tym razem i dbanie o wspólne dobro, jakim jest nasze miasto, Chełm. Sztuką jest łączyć ludzi poprzez kulturę i sztukę. I sztuką jest robić to nieźle – piszą organizatorzy w swoistym credo imprezy.

Szczegóły dotyczące festiwalu możecie śledzić na: https://niezlasztuka.org/  lub na Facebooku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Redakcja
  o 13:56

  Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Rzeczywiście wkradł się błąd.

  + 22
  - 22
 • Niezła Sztuka
  o 13:42

  Niezła Sztuka NIE !!!! ZAPEWNIA – WZMACNIACZY, KABLI, PRZEDŁUŻACZY ITP. – to należy do muzyków i ogłoszenia tej treści są na stronie Niezłej Sztuki, na facebooku i w mediach. Tak więc, proszę NATYCHMIAST sprostować informację aby nie wprowadzać czytelników w błąd !

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  48 439
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 312
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 468
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  481
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 564
  REKLAMA