REKLAMA
Szymonowicz i Dudek jadą na mistrzostwa świata
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Patrycja Dudek i Szymon Szymonowicz reprezentujący Cement Gryf Chełm będą bronić barw Polski podczas Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach. Zawody będą rozgrywane w Grecji.

Najlepsi młodzi atleci ze wszystkich kontynentów swoje zmagania o medale stoczą w Atenach – jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Początek zmagań przewidziano na 5, a ich zakończenie na 10 września br.

Patrycja Dudek, której trenerem jest Dariusz Kucharski od początku tegorocznego sezonu prezentuje wysoką formę zdobywając medale w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Podczas rozgrywanych w Drzonkowie Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w znakomitym stylu zdobyła złoty medal i stanęła na najwyższym podium. W tegorocznych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Bośni i Hercegowinie zajęła VII miejsce. Patrycja jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.

REKLAMA

Podopieczny trenera Andrzeja Głąba zrealizował perspektywiczny plan przygotowań do Mistrzostw Świata biorąc udział w zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich. Szymon Szymonowicz zdobył w maju b.r. tytuł Mistrza Polski. Sukcesy odnosił również na zagranicznych matach. W lipcowych Mistrzostwach Europy Kadetów zajął wysoko punktowane V miejsce. Szymon jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Komentarze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA