REKLAMA
Szymonowicz jedzie na mistrzostwa świata
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Światowe imprezy zapaśnicze nie mogą obyć się bez udziału  reprezentanta Chełma. Tak będzie i tym razem w Estonii.

Reklama

Od 16 do 18 sierpnia w Estonii rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Barw Polski w kategorii do 82 kg bronić będzie tegoroczny Mistrz Polski, zawodnik MKS Cement-Gryf Chełm Szymon Szymonowicz.

Podopieczny trenerów Andrzeja Głąba i Dariusza Jabłońskiego zrealizował perspektywiczny plan przygotowań do Mistrzostw Świata biorąc udział w  zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentując wysoką formę wypełnił kryteria kwalifikacji do najważniejszej rangą imprezy w tegorocznym sezonie dla grupy juniorów.

Szymonowicz uprawie zapasy od 8 lat. Pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem trenera Bolesława Jurewicza. Jest uczniem III klasy Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Jest to dla niego już ósmy start w zawodach najwyższej rangi (Mistrzostwa Europy i Świata).
Blisko zdobycia medalu Szymonowicz był podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów oraz Mistrzostw Europy Juniorów w 2017 roku, gdzie w obu imprezach zajął wysokie piąte miejsce w Europie.

Trzymamy kciuki!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Coś drgnęło w sprawie DK 12
815
Konsultacje strategiczne
568
Wiceprezydent o odwołaniu ze stanowiska dyrektor ChDK
1 713
Budżet Obywatelski 2020: Są wyniki głosowania
545
Remontują Lubelską
828
REKLAMA