REKLAMA
Szymonowicz jedzie na mistrzostwa świata
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Światowe imprezy zapaśnicze nie mogą obyć się bez udziału  reprezentanta Chełma. Tak będzie i tym razem w Estonii.

REKLAMA

Od 16 do 18 sierpnia w Estonii rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Barw Polski w kategorii do 82 kg bronić będzie tegoroczny Mistrz Polski, zawodnik MKS Cement-Gryf Chełm Szymon Szymonowicz.


REKLAMA

Podopieczny trenerów Andrzeja Głąba i Dariusza Jabłońskiego zrealizował perspektywiczny plan przygotowań do Mistrzostw Świata biorąc udział w  zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentując wysoką formę wypełnił kryteria kwalifikacji do najważniejszej rangą imprezy w tegorocznym sezonie dla grupy juniorów.

Szymonowicz uprawie zapasy od 8 lat. Pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem trenera Bolesława Jurewicza. Jest uczniem III klasy Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Jest to dla niego już ósmy start w zawodach najwyższej rangi (Mistrzostwa Europy i Świata).
Blisko zdobycia medalu Szymonowicz był podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów oraz Mistrzostw Europy Juniorów w 2017 roku, gdzie w obu imprezach zajął wysokie piąte miejsce w Europie.

Trzymamy kciuki!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Będzie więcej połączeń kolejowych
622
Dreszera i Ceramiczna do remontu
789
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 453
Spółki miejskie. Czas działań
1 565
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 820
REKLAMA