REKLAMA
Szymonowicz siódmy na świecie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Szymon Szymonowicz zajął siódme miejsce podczas Mistrzostw Świata U23 w zapasach, rozegranych w Budapeszcie. Gratulujemy!

Reklama

W stolicy Węgier rozegrane zostały Mistrzostwa Świata U23 w zapasach (do lat 23). Polskę w tym prestiżowym sportowym wydarzeniu reprezentował zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego Cement-Gryf Chełm – Szymon Szymonowicz. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, wśród najlepszych zawodników ze wszystkich kontynentów, sklasyfikowany został na siódmym miejscu w świecie.

W pierwszej walce pokonał reprezentanta Japonii Ryohta Nasukawe. W drugim pojedynku zwyciężył przedstawiciela Armenii Alberta Yeghikyana. Trzecie starcie na węgierskich matach przyniosło zwycięstwo późniejszemu wicemistrzowi świata reprezentującemu Gruzję Gurami Khetsurianowi. W kolejnej walce dającej prawo walki o brązowy medal Szymek uległ Rosjaninowi Vaagowi Margarianowi i tym samym zajął siódme miejsce w świecie w grupie młodzieżowców.

Należy dodać, że Szymek jest jeszcze juniorem i w tym roku rywalizował w tej grupie. Po zakończonym światowym czempionacie na Węgrzech, trener kadry narodowej seniorów Włodzimierz Zawadzki powołał Szymka na zgrupowanie szkoleniowe i start w Międzynarodowym Turnieju rozgrywanym w Rosji (Petersburg). Kadra Polski pojedzie do Petersburga jeszcze w tym miesiącu.
Trzymamy kciuki!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Budżet Obywatelski. Łąki kwietne
714
Budżet Obywatelski. Ścieżka rowerowa przy ul. 15 sierpnia
773
Już wiadomo na jakie projekty będziemy głosować
604
Nad Osiedlem Rejowiecka wisi asfaltowe widmo
5 438
Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek powołał II zastępcę
2 642
REKLAMA