REKLAMA
Szymonowicz z brązowym medalem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejny sukces na zagranicznych zapaśniczych matach odniósł Szymon Szymonowicz – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Reklama

Reprezentant MKS Cement-Gryfa Chełm – realizując perspektywiczny plan przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów – sprawdził swoją formę podczas startu w reprezentacji Polski w corocznym Międzynarodowym Turnieju- Black Diamond Cup- Grand Prix of City Dorog na Węgrzech. W zawodach uczestniczyły reprezentacje Finlandii, Danii, Rumuni, Czech, Serbii, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji Polski i Węgier.

W drodze do podium Szymon w pierwszej walce pokonał przez przewagę punktową reprezentanta Finlandii. W drugim starciu podopieczny trenera Andrzeja Głąba zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy. Tym razem przysłowiowe ściany nie pomogły gospodarzowi i mimo głośnego dopingu miejscowych kibiców, nie znalazł on sposobu na pokonanie chełmianina i przegrał przez przewagę techniczną.
Kolejnym przeciwnikiem chełmskiego zawodnika był Mistrz Świata i Europy reprezentujący również Węgry. Walka ta decydowała, kto będzie walczył w ścisłym finale. Obaj zawodnicy w tym pojedynku nieprzerywanie chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wykonując wiele prób, chwytów i rzutów. Po werdykcie sędziów, więcej punktów uzyskał zawodnik gospodarzy, który w regulaminowym czasie zwyciężył na punkty 4:1.
W walce o brązowy medal Szymon zdecydowanie przez tzw. przewagę techniczną pokonał reprezentanta Finlandii.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
633
Będzie ciasno na Rejowieckiej
329
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
255
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
REKLAMA