REKLAMA
Szymonowicz ze złotem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To było mocne rozpoczęcie sezonu. Reprezentant Cementu-Gryf Chełm Szymon Szymonowicz wrócił z Raciborza ze złotym medalem!

Reklama

Dziewiętnastoletni zapaśnik z Chełma w świetnym stylu zdobył złoty medal w najstarszej grupie wiekowej podczas Pucharu Polski Seniorów rozgrywanego w Raciborzu. Szymon bez żadnego respektu przed starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami odnosił kolejne zwycięstwa.
Pierwszy pojedynek wygrał z reprezentantem gospodarzy MKZ Unia Racibórz Arsenem Mkrtchanem. Drugą walkę, decydującą o wejściu do ścisłego finału, Szymon również rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując Wojciecha Wołowicza z ZKS Granica Gdańsk.

W walce finałowej podopieczny Andrzeja Głąba zwyciężył starszego od siebie o 11 lat wicemistrza Polski seniorów Jacka Tomaszewskiego z AKS Piotrków Trybunalski.
Do startu na raciborskich matach Szymonowicz przygotowywał się na 14-dniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Armenii.

Bliski zdobycia medalu był również Igor Shepetun, który od styczna br. objęty jest rywalizacją w grupie juniorów, a już z powodzeniem zaliczył udany start w grupie seniorów. Shepetun w pierwszej swojej walce uległ późniejszemu brązowemu medaliście z KS AZS-AWF Warszawa Maciejowi Romanowskiemu. Jednak w kolejnych dwóch pojedynkach odniósł zwycięstwa nad zawodnikiem z Poznania – Waldemarem Zamiarem i Radomia – Karolem Chudzikiem. W walce o brązowy medal Igor uległ starszemu i bardziej doświadczonemu Marcelowi Kasperkowi, który reprezentuje RCSZ Olimpijczyk Radom. Ostatecznie w swoim debiucie w grupie seniorów sklasyfikowany został na wysokim piątym miejscu w kraju.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
210
USC i magistrat do remontu
438
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
3 037
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 248
Miasto kupiło młyn
1 216
REKLAMA