REKLAMA
Szymonowicz ze złotem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To było mocne rozpoczęcie sezonu. Reprezentant Cementu-Gryf Chełm Szymon Szymonowicz wrócił z Raciborza ze złotym medalem!

REKLAMA

Dziewiętnastoletni zapaśnik z Chełma w świetnym stylu zdobył złoty medal w najstarszej grupie wiekowej podczas Pucharu Polski Seniorów rozgrywanego w Raciborzu. Szymon bez żadnego respektu przed starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami odnosił kolejne zwycięstwa.
Pierwszy pojedynek wygrał z reprezentantem gospodarzy MKZ Unia Racibórz Arsenem Mkrtchanem. Drugą walkę, decydującą o wejściu do ścisłego finału, Szymon również rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując Wojciecha Wołowicza z ZKS Granica Gdańsk.


REKLAMA

W walce finałowej podopieczny Andrzeja Głąba zwyciężył starszego od siebie o 11 lat wicemistrza Polski seniorów Jacka Tomaszewskiego z AKS Piotrków Trybunalski.
Do startu na raciborskich matach Szymonowicz przygotowywał się na 14-dniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Armenii.

Bliski zdobycia medalu był również Igor Shepetun, który od styczna br. objęty jest rywalizacją w grupie juniorów, a już z powodzeniem zaliczył udany start w grupie seniorów. Shepetun w pierwszej swojej walce uległ późniejszemu brązowemu medaliście z KS AZS-AWF Warszawa Maciejowi Romanowskiemu. Jednak w kolejnych dwóch pojedynkach odniósł zwycięstwa nad zawodnikiem z Poznania – Waldemarem Zamiarem i Radomia – Karolem Chudzikiem. W walce o brązowy medal Igor uległ starszemu i bardziej doświadczonemu Marcelowi Kasperkowi, który reprezentuje RCSZ Olimpijczyk Radom. Ostatecznie w swoim debiucie w grupie seniorów sklasyfikowany został na wysokim piątym miejscu w kraju.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 974
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 706
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA