REKLAMA
Targi sadownicze
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ciekawa oferta produktów i usług dla sadowników, profesjonalne konferencje i pierwszy w Polsce pokaz pracy maszyn na specjalnie uformowanym na hali polu. Tak przedstawia się IV edycja Targów Best Berries – najważniejszego wydarzenia dla producentów owoców miękkich, które odbędzie się 6 i 7 października w  Lublinie.

Lublin to idealne miejsce do organizowania targów sadowniczych. Województwo lubelskie jest liderem na owocowej mapie Polski. Znajduje się tu aż 52 tys. hektarów upraw owoców miękkich, co stanowi ponad 1/3 wszystkich tego typu upraw w Polsce. Jesteśmy na 1. miejscu w kraju w powierzchni upraw malin i porzeczek i na 2. miejscu w powierzchni upraw truskawek.

Wszystko dla sadowników


REKLAMA

Na Targach będzie można zobaczyć szeroki asortyment maszyn dla branży sadowniczej – od sadzarek, glebogryzarek i pielników, poprzez opryskiwacze, kombajny do zbioru owoców miękkich po całą gamę ciągników sadowniczych. Poza bogatą oferta maszyn pojawią się firmy ze środkami ochrony roślin, nawozami, sadzonkami i usługami dla rolnictwa.

– Będziemy gościć też kilka firm z zagranicy, zajmujących się m.in. produkcją opakowań czy tworzeniem linii produkcyjny na potrzeby branży owocowej. Łącznie swoje produkty zaprezentuje niemal 100 wystawców – mówi Mirosław Maciej Wituch, dyrektor Targów Sadowniczych Best Berries.

Wiedza to podstawa

Dwudniowe targi są doskonałą okazją do odbycia spotkań w gronie profesjonalistów, zasięgnięcia porad na temat najnowszych technologii stosowanych w sadownictwie i uprawie owoców miękkich. W sobotę odbędzie się konferencja pn. „Biostymulatory w sadownictwie”, natomiast w niedzielę zorganizowana będzie II Wschodnia Konferencja Truskawkowa. W tym roku tematem przewodnim będą „Technologie na trudne czasy”.

Wykłady poprowadzą eksperci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz znani doradcy jagodowi. Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Rolnik Lubelszczyzny 2018”, organizowany przed Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

600 ton ziemi na hali

W tym roku przygotowane będzie specjalne widowisko, którego jeszcze nigdy w Polsce nie było – pokaz pracy maszyn sadowniczych na hali. Ta nietypowa prezentacja, przyciągająca uwagę zwiedzających na zagranicznych targach rolniczych, swój polski debiut będzie miała właśnie podczas Targów Best Berries 2018.

Przywieziemy na halę ponad 600 ton ziemi, z której będą formowane zagony, a następnie prezentowane będą pokazy pracy maszyn m.in. do sadzenia, nawadniania, pielenia. Pokazy polowe będzie można obejrzeć zarówno w sobotę jak i w niedzielę. – zachęca Dyrektor Wituch.

O trudnościach w branży owoców miękkich

Ważną częścią Targów będzie debata na temat przyszłości polskich owoców miękkich. Niskie ceny w skupach, nieopłacalność upraw,  napływ owoców miękkich zza wschodniej granicy – to główne problemy, które w tym roku dotknęły przedstawicieli branży sadowniczej w Polsce. Jak poradzić sobie z kryzysem? Na te i inne pytania odpowiedzą, podczas Targów Best Berries, przedstawiciele najważniejszych instytucji, kierujących polskim rolnictwem, w tym reprezentanci z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ramowy program:

6 października (sobota)
9:00-17:00 Ekspozycja targowa na hali C
10:00-12:30 Konferencja „Biostymulatory w sadownictwie”, hala A
12:00 Otwarcie Targów Best Berries i wręczenie nagród w Konkursie „Rolnik Lubelszczyzny”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, scena na hali C
13:30-15:30 Pierwszy raz w Polsce – pokaz pracy maszyn oraz technologii,  wykorzystywanych w uprawie truskawek na specjalnie uformowanym polu na hali,  hala C

7 października (niedziela)
9:00-16:00 Ekspozycja targowa na hali C
10:00-12:30 II Wschodnia Konferencja Truskawkowa „Technologie na trudne czasy”, hala A
13.00-15.00 Pierwszy raz w Polsce – pokaz pracy maszyn oraz technologii,  wykorzystywanych w uprawie truskawek na specjalnie uformowanym polu na hali,  hala C
Debata „Przyszłość polskich owoców miękkich”, hala A

Targi odbędą się 6-7 października na terenie Targów Lublin, ul. Dworcowa 11. Wstęp wolny!

Na zdjęciach poniżej: targi Best Berries 2017

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
733
Jest nowy skarbnik miasta
4 299
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 184
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 181
Mamy nowe władze miasta
2 433
REKLAMA