REKLAMA
Teatr pod chmurką
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska publiczność zdążyła się już przyzwyczaić, że wraz z nadejściem wakacji w mieście pojawiają się plenerowe spektakle teatralne. Zapraszamy w sobotę na „Tygrysa Pietrka”.

Na przedstawienia w ramach ósmej edycji Chełmskich Wakacji Teatralnych zaprasza całe rodziny Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.


REKLAMA

W tym roku zaplanowano cztery spektakle. Pierwszy mamy już za sobą, a kolejny – 14 lipca – zaprezentuje Teatr Vašca z Torunia. Będzie to „Tygrys Pietrek”. To opowieść o małym Tygrysku, który wszystkiego się lęka. Za brak odwagi zostaje srogo ukarany: Odważne Tygrysy pozbawiają go pasków. Zrozpaczony Tygrysek udaje się w podróż, by kupić odwagę. Próbuje ją uzyskać od Żołnierzy, Indian, Kowbojów.
Gdy powraca z nieudanej wyprawy po odwagę, okazuje się, że jego Mama zachorowała. Nie zważając na burzę, ulewę, ciemność i pioruny mały Tygrysek udaje się w niebezpieczną podróż przez góry, by wezwać lekarza. Ten, wymagający wielkiej odwagi, czyn zostaje nagrodzony – Tygrysek odzyskuje paski. Pietrek nauczył się, że łatwo być odważnym, gdy myśli się o innych a nie o sobie.

Teatr z Torunia wystąpi przed chełmską publicznością także 28 lipca. Wtedy zaprezentuje spektakl „Dwie Dorotki”. Tegoroczną edycję spektakli pod chmurką zakończy 11 sierpnia Teatr MER z  Łodzi i spektakl „Mały książę”.

Zapraszamy na przedstawienie „Tygrys Pietrek”, w sobotę, 14 lipca, godz. 17, dziedziniec Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Reformacka 13. Wstęp wolny.
Chełmskie Wakacje Teatralne są częścią Programu Profilaktyki Uniwersalnej „Nie, dziękuję” finansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 886
Ferie. Nie siedź w domu
470
Plac wypięknieje
1 293
Koncepcja programowa na S12
2 306
Zapłacimy za parkingi?
655
REKLAMA