REKLAMA
Termin otwarcia galerii znów się oddala
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Inwestora cieszy „szczególny potencjał Chełma i okolic, świetna lokalizacja w doskonałym punkcie miasta i atrakcyjny mix najemców”, po czym… przesuwa termin otwarcia Galerii Chełm na drugą połowę 2019 roku.

REKLAMA

Początkowo inwestor pierwszej galerii handlowej w Chełmie czyli firma Acteeum Central Europe zapowiadał, że obiekt powstanie pod koniec 2018 roku. Potem termin został przesunięty na pierwszą połowę roku 2019. Pisaliśmy o tym tutaj. Teraz niespodziewanie na stronie inwestora pojawiła się informacja o planowanym otwarciu „już w II połowie 2019 roku”.


REKLAMA

Jak donosi firma:

Projekt budowy Galerii Chełm objęty jest podpisaną już umową joint venture między Acteeum oraz znanym, międzynarodowym inwestorem działającym w siedmiu europejskich krajach. Przygotowany też jest już proces realizacji projektu, którego planowane otwarcie nastąpi w II połowie 2019 roku.

Idealna lokalizacja

Chełm, zdaniem inwestora – stanowi wyjątkowe miejsce dla nowego centrum handlowego, bo… jest to obecnie jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie bez galerii handlowej. Charakteryzuje się także zachęcającą strefą zasięgu, obejmującą blisko 300,000 mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut. Co więcej, ta strefa jest znacząco wzmocniona poprzez potencjał ruchu przygranicznego.
Działka, na której powstanie Galeria Chełm to kolejny atut projektu. Zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma). To świetnie skomunikowane miejsce, stanowiące główny węzeł komunikacyjny miasta.

Wyczekiwanie

Wielu najemców, zarówno polskich, jak i międzynarodowych marek, od dawna oczekiwało na możliwość otwarcia swojego salonu w tym punkcie miasta. Obecnie skomercjalizowanych jest już 68% powierzchni najmu przyszłej galerii.
Mieszkańcy Chełma oraz regionu też długo czekają na możliwość robienia zakupów w nowoczesnym centrum handlowym, bez konieczności podróży do odległych Lublina czy Zamościa.

Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Chełm firma złożyła 27 kwietnia br. i niebawem spodziewa się uzyskać ostateczny dokument i rozpocząć budowę.

Przypomnijmy, Galeria Chełm będzie oferowała klientom 55 sklepów na powierzchni najmu 17,5 tys. mkw. oraz ponad 500 miejsc parkingowych. Jak informuje inwestor, szczegółowy projekt galerii będzie prezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 21:52

  zobaczymy,teraz to wróżenie z fusów

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:57

  Marta,to palcem pisane na wodzie.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
  455
  Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
  969
  Więcej za ogrzewanie
  632
  Remont „12” do negocjacji
  1 137
  Rozpoczął się strajk nauczycieli
  1 338
  REKLAMA