REKLAMA
Termin otwarcia galerii znów się oddala
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Inwestora cieszy „szczególny potencjał Chełma i okolic, świetna lokalizacja w doskonałym punkcie miasta i atrakcyjny mix najemców”, po czym… przesuwa termin otwarcia Galerii Chełm na drugą połowę 2019 roku.

Początkowo inwestor pierwszej galerii handlowej w Chełmie czyli firma Acteeum Central Europe zapowiadał, że obiekt powstanie pod koniec 2018 roku. Potem termin został przesunięty na pierwszą połowę roku 2019. Pisaliśmy o tym tutaj. Teraz niespodziewanie na stronie inwestora pojawiła się informacja o planowanym otwarciu „już w II połowie 2019 roku”.


REKLAMA

Jak donosi firma:

Projekt budowy Galerii Chełm objęty jest podpisaną już umową joint venture między Acteeum oraz znanym, międzynarodowym inwestorem działającym w siedmiu europejskich krajach. Przygotowany też jest już proces realizacji projektu, którego planowane otwarcie nastąpi w II połowie 2019 roku.

Idealna lokalizacja

Chełm, zdaniem inwestora – stanowi wyjątkowe miejsce dla nowego centrum handlowego, bo… jest to obecnie jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie bez galerii handlowej. Charakteryzuje się także zachęcającą strefą zasięgu, obejmującą blisko 300,000 mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut. Co więcej, ta strefa jest znacząco wzmocniona poprzez potencjał ruchu przygranicznego.
Działka, na której powstanie Galeria Chełm to kolejny atut projektu. Zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma). To świetnie skomunikowane miejsce, stanowiące główny węzeł komunikacyjny miasta.

Wyczekiwanie

Wielu najemców, zarówno polskich, jak i międzynarodowych marek, od dawna oczekiwało na możliwość otwarcia swojego salonu w tym punkcie miasta. Obecnie skomercjalizowanych jest już 68% powierzchni najmu przyszłej galerii.
Mieszkańcy Chełma oraz regionu też długo czekają na możliwość robienia zakupów w nowoczesnym centrum handlowym, bez konieczności podróży do odległych Lublina czy Zamościa.

Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Chełm firma złożyła 27 kwietnia br. i niebawem spodziewa się uzyskać ostateczny dokument i rozpocząć budowę.

Przypomnijmy, Galeria Chełm będzie oferowała klientom 55 sklepów na powierzchni najmu 17,5 tys. mkw. oraz ponad 500 miejsc parkingowych. Jak informuje inwestor, szczegółowy projekt galerii będzie prezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • mx
  o 20:11

  Co TY myślisz że do Chełma inwestorzy ustawiają się kolejkami, że możemy przebierać jak „w ulęgałkach”, że jak się chce to się robi i to szybko! Na takich jak się trafią to trzeba” chuchać i dmuchać” a nie wypinać się tyłkiem jak Graby wtedy! Widać że zielony jesteś pod tym względem! Wykupili teren chcieli zainwestować prawie 150 mln łącznie! Takich pieniędzy nie inwestuje się na „wariackich papierach” wszystko musi być lege artis a tu miasto „się wypięło”! Teren sprzedali,poszli dalej a tam rośną bodziaki ! Wizytówka Chełma ! Taki trafił się nam raz i już się nie trafi! Tak nas załatwił” nasz” prezydent rodem z ” pod Sawina”. Pózniej zresztą też , torpedował każdą unijną kasę dla Chełma! No to se czekasz i czekasz na ten remont kolejowej ,bo skąd kasę brać?Myśle że tak jeszcze ze 20 lat! Nich Ci ” graby” wyremontuje ” jak tak za nim obstajesz!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 18:53

  Czy Chełm jest przeklęty,ponad 10 lat opóźnienia galerii Chełm i remontu Kolejowej.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:43

  A czy coś konkretnego,gospidsrcza da naszemu miastu,chyba tylko kolejne mniej etatów w handlu.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:24

  mx,ja się chce to się robi,i to szybko.A jak się niechce i nie potrafi,to się pluje na poprzednich.Jestem w stanie trochę zrozumieć pis,to niecale 3 lata ich bałaganu,ale po 12 latach dalej pluć na tylko 4 lata Grabczuka,to choroba umysłowa i chamstwo.A przy okazji,nie głosowałem od lat na PO.Na pis tym bardziej.

  + 22
  - 22
 • mx
  o 16:01

  Patrycja ! To weś i zrób! Zaryzykuj kilkadziesiąt milionów! My jak zwykle na szarym końcu. Zamość ma , Biała ma ,nawet Krasnystaw . Tak nas Grabczuk z Bożeńskim załatwili „za parę groszy” od chełmskich kupców!

  + 22
  - 22
 • mx
  o 15:56

  Tak Fiszowa rządzi od 2006 roku! Ale główne decyzje o zablokowaniu tej inwestycji zapadły wcześniej za Grabczuka. Chodziło o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego to zostało zablokowane, a bez tego nie można było przecież uzyskać pozwolenia na budowę. Dopiero Fiszowa to zmieniła , ale to musiało potrwać , procedury! I właśnie tych 2 lat zabrakło. Międzyczasie był kryzys finansowy i inwestycje wyhamowały. Jakby Grabczuk nie zblokował tej zmiany to by inwestor zdążył wybudować ita galeria od 2008 roku by już stała- 35 tys .m2. To sobie policz ile to podatku od nieruchomości dla miasta? Grabczuk I Bożeński mają to na sumieniu!!!!!! A głupi chełmianie jeszcze na nich głosują! Już taka inwestycja nie prędko nam się trafi jeżeli wogole! Widać to po tym co jest choć to 2 x mniejsza inwestycja! I NIC!

  + 22
  - 22
 • Patrycja
  o 15:52

  przybajmniej zróbcie inne sklepy a nie 2 kaufa… Zrobicie Galerie a i tak do Lublina trzeba będzie jeździć

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 14:27

  A ta galeria przypomina mi o harmonogramie remontu mojej ulicy Kolejowej,chyba przez całe 12 lat obecnej ekipy obiecywany.Ma się zacząć podobno w tym roku.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 14:18

  mx,od 2006 roku rządzi obezna ekipa,a może krasnoludki.Do 2008 nie potrafili usunąć blokady?A następne 10 lat.To kto winny.Jednak chyba krasnoludki,one też czerwone.

  + 22
  - 22
 • mx
  o 13:22

  Ja tylko przypomnę że to dzięki naszemu byłem prezydentowi , marszałkowi Krzysztofowi Grabczukowi oraz ówczesnym radnym Platformy Obywatelskiej niby ugrupowaniu liberalnemu a także ówczesnemu przewodniczącemu Rady Miasta , aktualnemu radnemu PIS Longinowi Bożeńskiemu inwestycja o wartości 130 milinów złotych czyli Galeria Chełmska o pow. 35 tys,metrów kwadratowych …ZOSTAŁA ZABLOKOWANA w 2008 roku !!!!!! Jako jedyne miasto , byłe wojewódzkie nie ma takiej galerii , to prawda! A mogła być już dawno! Miliony podatków mogło by wpływać do kasy miasta od tego czasu! Tak , tak głosujcie na nich nadal , wybierajcie ich tych szkodników!!!! Powinni być dawno powieszeni na liście HAŃBY naszego Miasta, bo to ONI osobiście są temu winni!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  3 886
  Ferie. Nie siedź w domu
  470
  Plac wypięknieje
  1 293
  Koncepcja programowa na S12
  2 306
  Zapłacimy za parkingi?
  655
  REKLAMA