REKLAMA
Terytorialsi będą ćwiczyć w Białopolu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W weekend mieszkańcy gminy Białopole mogą spotkać żołnierzy Obrony Terytorialnej w swojej okolicy. Spokojnie, to tylko ćwiczenia.

Reklama

Przed Terytorialsami kolejny weekend szkoleniowy, tym razem na terenie gminy Białopole. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej 15 i 16 lutego br. będą na szkoleniu zgrywającym w terenie. W okolice Białopola przejdzie około 180 żołnierzy OT z 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma. Będą doskonalić umiejętności współdziałania z innymi służbami ratowniczymi podczas różnych sytuacji kryzysowych.

Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Terytorialsi coraz częściej szkolą się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności (SRO), dlatego widok maszerujących żołnierzy przez miasta, miasteczka i wsie już tak nie zaskakuje. W Wojskach Obrony Terytorialnej szkolenia w SRO stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania.

Napisz komentarz
 • Tylko mi jajek nie podbierać bo psem poszczuje. I do stodoły nie zaglądać bo zacier mi przeziębicie a w ciepłym stać musi.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  238
  USC i magistrat do remontu
  460
  Dreszera zamknięta
  587
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 092
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 271
  REKLAMA