REKLAMA
Terytorialsi będą ćwiczyć w Białopolu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W weekend mieszkańcy gminy Białopole mogą spotkać żołnierzy Obrony Terytorialnej w swojej okolicy. Spokojnie, to tylko ćwiczenia.

Reklama

Przed Terytorialsami kolejny weekend szkoleniowy, tym razem na terenie gminy Białopole. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej 15 i 16 lutego br. będą na szkoleniu zgrywającym w terenie. W okolice Białopola przejdzie około 180 żołnierzy OT z 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma. Będą doskonalić umiejętności współdziałania z innymi służbami ratowniczymi podczas różnych sytuacji kryzysowych.

Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Terytorialsi coraz częściej szkolą się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności (SRO), dlatego widok maszerujących żołnierzy przez miasta, miasteczka i wsie już tak nie zaskakuje. W Wojskach Obrony Terytorialnej szkolenia w SRO stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania.

Napisz komentarz
 • Tylko mi jajek nie podbierać bo psem poszczuje. I do stodoły nie zaglądać bo zacier mi przeziębicie a w ciepłym stać musi.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA