REKLAMA
Terytorialsi ćwiczą w terenie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To był wyjątkowo intensywny weekend dla Terytorialsów. W sobotę (23 listopada) w jednostce wojskowej w Chełmie stawiło się ponad 90 osób, by rozpocząć szkolenie podstawowe, tzw. „szesnastkę”. W tym czasie blisko 1000 żołnierzy OT, w kilkunastu miejscach naszego województwa, ćwiczyło na szkoleniach rotacyjnych.

Reklama

W każdy weekend na Lubelszczyźnie setki żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej doskonali swoje umiejętności. Podobnie było w miniony weekend, kiedy w pięciu powiatach naszego województwa, w sumie ćwiczyło blisko 1000 żołnierzy.

Terytorialsi szkolili się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Można było ich spotkać w okolicy Dęblina, Poniatowej, Radzynia Podlaskiego, Łukowa, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa. Saperzy, łącznościowcy oraz żołnierze z kompanii dowodzenia ćwiczyli w obiektach wojskowych i pasach taktycznych na Majdanku w Lublinie, Zajezierzu, Dęblinie, lotnisku Biała Podlaska, Srebrzyszczu oraz Sitańcu. Umiejętności strzeleckie szlifowano na strzelnicy Dęblin i Osówka (gmina Niemce). Grupa żołnierzy udała się na poligon do Nowej Dęby, aby odbyć tam szkolenie zgrywające.

Równolegle ze szkoleniami rotacyjnymi trwa zaciąg do służby w lubelskiej brygadzie. W sobotę, 23 listopada br. na terenie jednostki wojskowej w Chełmie stawiło się ponad 90 osób, które rozpoczęły szkolenie podstawowe, tzw. „szesnastkę”. Za nimi już sprawy formalne, testy sprawnościowe i egzamin z w-f. Dziś (25 listopada) rozpoczęli intensywne zajęcia w terenie. To siódmy i ostatni w tym roku zaciąg w lubelskiej brygadzie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA