REKLAMA
Terytorialsi dla bohaterów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W przededniu 76. rocznicy Powstania Warszawskiego, żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzali miejsca pamięci narodowej na Lubelszczyźnie. Porządkowali groby żołnierzy AK i inne miejsca spoczynku bohaterów.

Reklama

Przed 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, Terytorialsi z Chełma, Lublina, Dęblina, Białej Podlaskiej i Zamościa, odwiedzili lokalne cmentarze i miejsca pamięci. Uporządkowali groby i zapalili znicze. 1 sierpnia poszczególne bataliony wystawią posterunki honorowe w wielu miejscach.

Żołnierze 24 Batalionu Lekkiej Piechoty z Chełma odwiedzili najważniejsze miejsca pamięci w swoim stałym rejonie działania. Byli w Kryniczkach, Surhowie, Niemienicach, Lesie Siostrzytowskim. Porządkowali groby i mogiły bohaterów na cmentarzach w Krasnymstawie, Łęcznej, Milejowie i Woli Wereszczyńskiej. Zapalili symboliczne światełka pamięci od Terytorialsów.

– Sprawowanie pieczy nad grobami poległych żołnierzy AK i lokalnych bohaterów walk o niepodległość jest wpisane w misję i zadania Terytorialsów. Wynikają one, nie tylko z patriotycznego obowiązku, ale przede wszystkim z chęci ocalenia pamięci o bohaterach i ich wielkich czynach – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Napisz komentarz
 • No tak bo do czego innego się oni nadają ??

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA