REKLAMA
Terytorialsi pomagają zorganizować wypoczynek dla dzieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zorganizują szkolenie lub odkażą pomieszczenia. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają zorganizować letni wypoczynek dla dzieci. Na co można liczyć i jak skorzystać z pomocy?

Reklama

Z pomocy Terytorialsów skorzystali już pierwsi organizatorzy wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie. Do lubelskiej Brygady OT wpływają wnioski o wsparcie, głównie jeśli chodzi o szkolenia na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pierwsze takie szkolenie odbyło się wczoraj (29 lipca) w Krasnobrodzie. Uczestniczyły w nim dzieci z obozu sportowego.

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie. Aby ich wspomóc, dowództwo WOT uruchomiło specjalną infolinię pod numerem 800-100-102. Przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, można uzyskać tu szczegółowe informacje na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez wojsko.

Oprócz szkoleń, Terytorialsi mogą też pomóc w innym zakresie. Np. udzielają pomocy medycznej czy wypełniają zadania sanitarno-higieniczne i przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków wypoczynkowych. W razie konieczności, żołnierze zapewnią wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także przeprowadzą odkażanie pomieszczeń i sprzętu.

Organizatorzy wypoczynku letniego z Lubelszczyzny, którzy chcą skorzystać ze wsparcia WOT, po zarejestrowaniu w bazie danych, mogą składać wnioski za pomocą aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek jest kierowany do Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę, zadanie wsparcia jest przesyłane do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA