REKLAMA
Terytorialsi wznowili nabór
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po kilkumiesięcznej przerwie, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wznowiła nabór i szkolenia ochotników. Dzisiaj szeregi brygady zasiliło 51 nowych osób.

Reklama

Lubelska Brygada OT powróciła do pełnej aktywności szkoleniowej. Ruszyły również szkolenia podstawowe dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Dzisiaj (3 lipca) w Lublinie 51 nowych ochotników z województwa lubelskiego rozpoczęło szkolenie podstawowe, tzw. „szesnastkę”. W weekend w szeregi WOT wstąpi w sumie blisko 570 nowych ochotników z siedmiu województw.

Swoją przyszłość wiążę z wojskiem i chcę iść na akademię wojskową. W obronie terytorialnej mam okazję sprawdzić się, to będzie dla mnie dobry test. Spodziewam się intensywnych ćwiczeń i dużego wysiłku – mówi Emilia z Chełma, uczennica w klasie mundurowej.

Pierwszy dzień szkolenia to wcielenie, umundurowanie, odbiór ekwipunku i wyposażenia. Drugiego dnia ochotnicy zostaną poddani egzaminowi z w-f oraz testowi oceny potencjału sprawności fizycznej. Kolejne dni to nauka praktycznych umiejętności na poligonie w Nowej Dębie.
Ochotnicy zapoznają się z podstawami posługiwania się bronią, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, czy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Ci, którzy pomyślnie przejdą szkolenie, 18 lipca br. złożą przysięgę wojskową, która odbędzie się na terenie jednostki wojskowej w Lublinie. Żołnierze OT będą rozwijać swoje umiejętności przez kolejne trzy lata.

Rekrutacja

Dla osób zainteresowanych służbą w szeregach 2 LBOT, które nigdy nie były w wojsku, w tym roku zaplanowano jeszcze trzy szkolenia podstawowe. Odbędą się one w terminach: 17.07.-01.08., 12-27.09., 21.11-06.12. oraz jedno szkolenie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy w terminie od 03.10.2020 r.

Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi WOT powinni zgłaszać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień, np. WKU w Chełmie mieści się przy Koszarowej 1B. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, termin wizyty w WKU należy ustalać telefonicznie. Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z ePUAP.
Warunkiem wstąpienia do formacji jest m.in. polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

03.07.2020. – Lublin.TSW 2LBOT. Wcielenie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Fot. DWOT

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA