REKLAMA
Tężnie solankowe w aquaparku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowy pomysł na uatrakcyjnienie oferty Chełmskiego Parku Wodnego. W obiekcie trwa instalacja tężni solankowych.

REKLAMA

W Chełmskim Parku Wodnym rozpoczęła się instalacja tężni solankowych. To „w trosce o Wasze zdrowie” – zapewnia inwestor.


REKLAMA

Tężnia to budowla powstała z drewna oraz gałęzi tarniny. Służy do zwiększania stężenia soli w solance. W przeszłości tężnie wykorzystywano do uzyskiwania najzwyklejszej soli kuchennej, a obecnie pełną funkcję swoistego inhalatorium.

Co ciekawe, największe w Europie oraz najstarsze polskie tężnie znajdują się w Ciechocinku. Z podobnych możemy jednak korzystać w wielu innych miejscach, np. w Konstancinie,  Inowrocławiu czy Wieliczce. Mini-tężnie znajdują się m.in. Pyrzycach czy Rymanowie Zdroju. Tężnie solankowe mają specyficzne właściwości. Wytworzony w nich mikroklimat wspomaga leczenie chorób układu oddechowego i wzmacnia odporność.

Instalacja tężni solankowych to jeden z pomysłów, jaki zaproponował Grzegorz Orzełowski, były prezes Parku, na zwiększenie frekwencji w obiekcie i poprawę sytuacji finansowej firmy. Czy się sprawdzi?

O sytuacji finansowej chełmskiego aquaparku szerzej pisaliśmy tutaj.

Tężnie mają być gotowe na wrzesień. Obecnie w Chełmskim Parku Wodnym pracują nad nową ofertą dla klientów indywidualnych oraz szkół i przedszkoli.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
787
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 452
Spółki miejskie. Czas działań
1 562
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 817
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 256
REKLAMA