REKLAMA
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie tysiąc osób zareagowało na zaproszenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i przyjechało na dzień otwarty. Piątek 13 kwietnia był udany dla chełmskiej uczelni.

W ostatni piątek, 13 kwietnia, odbyły się kolejne Drzwi Otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Studenci oraz pracownicy uczelni opowiadali o studiach, perspektywach zatrudnienia, praktykach zawodowych, stypendiach oraz wyjazdach zagranicznych.
Kandydaci na studia mieli możliwość rozmowy ze studentami różnych kierunków oraz obejrzenia bazy naukowo-dydaktycznej.


REKLAMA

Uczelnię  odwiedziła młodzież z terenu województwa lubelskiego, ale nie zabrakło gości także z innych części Polski.

Cieszy fakt, iż co roku liczba odwiedzających jest coraz większa. W tym roku było to prawie 1000 osób. Świadczy to bez wątpienia o atrakcyjności i rozpoznawalności uczelni na arenie ogólnopolskiej – mówi  Krzysztof Ćwiek z działu promocji PWSZ.

Poszczególne instytuty i kierunki PWSZ prezentowały swoje oferty na specjalnie przygotowanych stoiskach przy ul. Pocztowej. Instytut Nauk Technicznych i Lotnictwa przygotował pokazy i prezentacje w Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich, natomiast Instytut Nauk Medycznych – w swoich laboratoriach przy ul. Wojsławickiej.
W uczelnianej bibliotece otwarta została wystawa „100 lat polskiego lotnictwa”, na której zaprezentowano publikacje z jej zbiorów oraz historyczne i współczesne fotografie.

Była też okazja do zabawy podczas konkursów i pokazów. M.in. odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego im. S. Chróścikowskiego, w którym wzięło udział ponad 400 licealistów.

Więcej zdjęć z dnia otwartego możecie zobaczyć na stronie PWSZ w Chełmie.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
REKLAMA