REKLAMA
Tomik Grabosia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Grabosiem. W środę będzie okazja poznania dawnego dziennikarza i polityka w roli poety.

REKLAMA

Witold Graboś – dziennikarz, senator, dwukrotny członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty powraca do Chełma. Tym razem z tomikiem swoich wierszy.
Jako poeta Graboś debiutował w Chełmie w almanachu literackim „Lustro naszych snów”. Wiersze drukował też w „Akcencie”. Ma w swoim dorobku autorski tomik „Było nie było”, a w tym roku ukazał się kolejny, zatytułowany „Układanie tęczy”.


REKLAMA

Cały ten tomik – pisze we wstępie autor – jest próbą odnalezienia się w rzeczywistości niemożliwej, próbą porządkowania owej rzeczywistości wbrew jej naturze.

Krytyk literacki i poeta Bohdan Zadura dodaje:

Przekonuje mnie w tych wierszach coś, co nazwałbym wrażliwością pamięci, dzięki której chce się z nimi wchodzić w dialog, a zdarzają się i takie, które poruszają, żeby nie napisać, że budzą wzruszenie.

Spotkanie promujące najnowszy tomik poezji Witolda Grabosia odbędzie się w środę, 9 maja, o godz. 19, w galerii Atelier, Lwowska 24. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA