REKLAMA
Tomik Grabosia
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Grabosiem. W środę będzie okazja poznania dawnego dziennikarza i polityka w roli poety.

Witold Graboś – dziennikarz, senator, dwukrotny członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty powraca do Chełma. Tym razem z tomikiem swoich wierszy.
Jako poeta Graboś debiutował w Chełmie w almanachu literackim „Lustro naszych snów”. Wiersze drukował też w „Akcencie”. Ma w swoim dorobku autorski tomik „Było nie było”, a w tym roku ukazał się kolejny, zatytułowany „Układanie tęczy”.


REKLAMA

Cały ten tomik – pisze we wstępie autor – jest próbą odnalezienia się w rzeczywistości niemożliwej, próbą porządkowania owej rzeczywistości wbrew jej naturze.

Krytyk literacki i poeta Bohdan Zadura dodaje:

Przekonuje mnie w tych wierszach coś, co nazwałbym wrażliwością pamięci, dzięki której chce się z nimi wchodzić w dialog, a zdarzają się i takie, które poruszają, żeby nie napisać, że budzą wzruszenie.

Spotkanie promujące najnowszy tomik poezji Witolda Grabosia odbędzie się w środę, 9 maja, o godz. 19, w galerii Atelier, Lwowska 24. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
346
Szkoły szykują się do strajku
415
REKLAMA