REKLAMA
Tropem Wilczym już w niedzielę
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższą niedzielę w Parku Miejskim odbędzie się kolejna edycja biegu „Tropem Wilczym”. To wydarzenie, które ma upamiętnić żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

W Chełmie będzie to już 4. edycja biegu. W tym roku weźmie w nim udział blisko 200 osób. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji dwa dystanse – 1 963 m oraz 5 km. Pierwszy z nich nie jest przypadkowy, gdyż symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”.


REKLAMA

Do Parku Miejskiego organizatorzy zapraszają na godzinę 11:00. W planie jest występ muzyczny, złożenie kwiatów pod pomnikiem akcji „Burza” oraz poczęstunek wojskową grochówką. Główny bieg na 1963 m wystartuje, tak jak w całej Polsce, punktualnie o 12:00. Dłuższy przewidziany jest na 12:40. Organizatorem lokalnym w naszym mieście jest Chełmskie Towarzystwo Samorządowe, a impreza odbywa się pod patronatem honorowym Wicemarszałek Sejmu RP Beaty Mazurek.

Podobne biegi wystartują w całej Polsce oraz za granicą. Weźmie w nim udział 70 tysięcy biegaczy z 333 miast w Polsce oraz 8 miast za granicą. Będą to: Londyn (Anglia), Nowy York i Chicago (USA), Hurth (Niemcy), Wilno (Litwa), Wiedeń (Austria), Penrose Park oraz Healesville (Australia). W Biegu wezmą również udział żołnierze polscy i państw sojuszniczych w 7 misjach wojskowych w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku.

Patronat medialny na wydarzeniem sprawuje portal chelmski.eu

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • xyyyz
  o 11:20

  czesc i chalwa bochaterom hahaha

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  277
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  953
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 541
  Umowa na Kolejową
  1 415
  Zmiany w UM. Będą departamenty
  1 971
  REKLAMA