REKLAMA
Trzecia nagroda dla Krasnegostawu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie zajął III miejsce podczas XII Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej odbył się wczoraj w Lublinie. Osiem trzyosobowych drużyn przystąpiło do rywalizacji z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, wykorzystania wiedzy w praktyce oraz udzielania pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci.


REKLAMA

Adresatami turnieju byli uczniowie szkół specjalnych, a jego celem było popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego oraz  wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do konkursu przystąpiło  8 trzyosobowych drużyn wyłonionych na szczeblu powiatowych konkursów.

Konkurs  rozegrany został w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie. Podczas zmagań zawodnicy rozwiązywali test, który obejmował przepisy ruchu pieszych, rowerzystów, znajomość znaków drogowych , sytuacje w ruchu drogowym. Do zadań finalistów ocenianych przez jury należało także: udzielenie pomocy przedmedycznej,  jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjantki Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie i KMP w Lublinie.

A oto zwycięzcy:
I miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1  w Lublinie
II miejsce:  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PUM – raport otwarcia
803
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
324
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 174
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 620
Umowa na Kolejową
1 460
REKLAMA