REKLAMA
Turcy przyszli nielegalnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzej mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy to obywatele Turcji. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy Straży Granicznej z Nadbużańskiego oraz Bieszczadzkiego Oddziału, ujęto także organizatorów nielegalnej wyprawy.

Reklama

REKLAMA

19 kwietnia br., tuż przed północą, patrol Straży Granicznej z Dołhobyczowa i Hrebennego zatrzymał w Zamościu pięciu mężczyzn. Wszyscy to obywatele Turcji, w tym trzech z zatrzymanych dokonało wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. zielonej granicy państwa. Mężczyźni nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski.
Kolejnych  dwóch Turków, jak się okazało w trakcie prowadzonych wyjaśnień, przyjechało samochodem po odbiór migrantów. Z ich dokumentów pobytowych wynikało, iż przebywają w UE legalnie. O sprawie NOSG poinformował dopiero teraz.W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, dotyczące organizowania wbrew przepisom przekraczania granicy państwowej. Wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o organizowanie nielegalnej migracji, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Natomiast trzech obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową, zostało przekazanych do dalszych czynności funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału SG.Od początku 2019 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 17 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Wszyscy ujawnieni migranci mieli zamiar przedostać się na zachód Europy.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Kolejowa w remoncie
355
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
81 945
Galeria się zapełnia
2 647
Finansowe wsparcie dla Chełma
456
Przejazd już otwarty
3 374
REKLAMA