REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 21 do 28 lutego trwa w całym kraju Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Także w Chełmie. Sprawdź, gdzie możesz udać się po pomoc.

Reklama

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą są bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad będą udzielać prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

W akcję włączają się m.in. pracownicy chełmskiego oddziału Prokuratury Okręgowej w Lublinie, którzy będą informować pokrzywdzonych o przysługujących im prawach i pomagać w załatwieniu spraw. Dyżurować będą od najbliższego piątku 21 lutego do 28 lutego (bez soboty i niedzieli) w siedzibie prokuratury w Chełmie przy ul. Sienkiewicza 20. Porady będą udzielane w godzinach 11:30-15:30.

Po bezpłatną poradę będzie można też udać się do Sądu Rejonowego w Chełmie przy Pl. Kościuszki 3 oraz przy Al. Żołnierzy I AWP 16. Harmonogram poniżej lub na stronie Sądu Rejonowego w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Jeszcze mniej autobusów CLA
534
Zmarł ksiądz zarażony koronawirusem
291
AKTUALIZACJA. Kolejne osoby zarażone
3 201
AKTUALIZACJA. Jak załatwić sprawę w urzędzie?
423
AKTUALIZACJA. Ciaśniej na Rejowieckiej
672
REKLAMA