REKLAMA
Tysiące wiernych będzie się modlić na granicy
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by wspólnie modlić się za Ojczyznę.

Z archidiecezji lubelskiej w akcji weźmie udział parafia w. ap. Piotra i Pawła w Świerżach oraz parafia św. Jana Nepomucena w Dorohusku. Program tutaj.

Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”. 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic.

7 października punkty modlitwy będą zlokalizowane wzdłuż całej granicy Polski (łącznie  ponad 3,5 tys. km) co kilometr. W Polsce istnieje 22 diecezje graniczne, w 18 z nich, wyznaczeni są już koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których tego dnia odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się będą na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do granicznych punktów modlitwy.


REKLAMA

Potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach.  Wszystkich, których serce poruszy się na wieść o naszej inicjatywie prosimy o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia.  Organizujcie grupy na konkretne punkty modlitwy. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda – dodaje Bodasiński.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PiS punktuje Agatę Fisz. Rozpoczynają akcję „Agata, nie kłam!”
8 109
Jedyna taka noc w Chełmie
1 834
Grabczuk rozpoczyna kampanię
1 842
Banaszek odpowiada Fisz i pyta o SLD [WIDEO]
4 625
Znamy termin wyborów
927
REKLAMA