REKLAMA
Uciekał przed karetką
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uciekał przed karetką pogotowia, bo myślał, że to radiowóz. Personel medyczny z Krasnegostawu ujął nietrzeźwego kierowcę.

REKLAMA

Na jednym ze skrzyżowań w Krasnymstawie, w sobotę około godz. 22, kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia. Zwróciło to uwagę medyków. Ponadto samochód jechał z dużą prędkością, „zygzakiem” i omal nie uderzył w inne zaparkowane auto.


REKLAMA

Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, medycy pojechali za nim, powiadamiając przy tym policję. Gdy włączyli świetlne sygnały błyskowe, kierowca przyspieszył. Po kilkuset metrach zatrzymał się, pozostawił włączony silnik i uciekł do domu. Kiedy zorientował się, że to karetka, a nie radiowóz, wrócił na miejsce i podszedł do medyków, którzy podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Udaremnili kierowcy ucieczkę i przekazali go policjantom, którzy przyjechali na miejsce.

Dalsze czynności potwierdziły podejrzenia medyków. 31-letni mieszkaniec Krasnegostawu miał w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
441
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
892
Komu mandat do PE? Zobacz listy
904
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA