REKLAMA
Uciekał przed karetką
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uciekał przed karetką pogotowia, bo myślał, że to radiowóz. Personel medyczny z Krasnegostawu ujął nietrzeźwego kierowcę.

Na jednym ze skrzyżowań w Krasnymstawie, w sobotę około godz. 22, kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia. Zwróciło to uwagę medyków. Ponadto samochód jechał z dużą prędkością, „zygzakiem” i omal nie uderzył w inne zaparkowane auto.


REKLAMA

Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, medycy pojechali za nim, powiadamiając przy tym policję. Gdy włączyli świetlne sygnały błyskowe, kierowca przyspieszył. Po kilkuset metrach zatrzymał się, pozostawił włączony silnik i uciekł do domu. Kiedy zorientował się, że to karetka, a nie radiowóz, wrócił na miejsce i podszedł do medyków, którzy podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Udaremnili kierowcy ucieczkę i przekazali go policjantom, którzy przyjechali na miejsce.

Dalsze czynności potwierdziły podejrzenia medyków. 31-letni mieszkaniec Krasnegostawu miał w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 656
Ferie. Nie siedź w domu
454
Plac wypięknieje
1 250
Koncepcja programowa na S12
2 293
Zapłacimy za parkingi?
647
REKLAMA