REKLAMA
Uciekał przed patrolem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. 

REKLAMA
 Wczoraj wieczorem policjanci z komisariatu w Rejowcu, patrolując miejscowość Liszno, zwrócili uwagę na samochód marki vw golf, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak kierowca nie reagował na dawane do zatrzymania sygnały i pojechał dalej. Policjanci ruszyli za nim.
W pewnej chwili kierowca porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo i mężczyzna został zatrzymany. Był to 37-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. W dodatku, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA