REKLAMA
Uczniowie z Chełma rywalizują o finał
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z Chełma mają szanse na udział w finale olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. Reprezentantów Lubelszczyzny poznamy w piątek.

Rywalizacja uczniów w olimpiadzie o ubezpieczeniach społecznych nabiera tempa. W piątek 16 marca dowiemy się, którzy z nich będą reprezentować województwo lubelskie w ogólnopolskim finale. Szanse mają uczniowie z Chełma.


REKLAMA

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” składa się z trzech etapów. Etap szkolny wyłonił w listopadzie najlepsze trzyosobowe zespoły uczniów, reprezentujące 20 szkół z woj. lubelskiego. Wśród nich: Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie oraz Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. 16 marca zmierzą się z kolejnym testem o ubezpieczeniach społecznych – m.in. o emeryturach, zasiłkach, prowadzeniu firmy. Ten etap odbędzie się w murach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczniowie rozwiążą test składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Drużyna musi odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 60 procent pytań. Na odpowiedzi będzie miała tylko 30 minut. Jeśli okaże się, że najlepsze zespoły będą miały równą liczbę punktów, to o awansie do ogólnopolskiego finału zdecyduje czas.

Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie. Zwycięzcy ostatniego etapu mogą liczyć na indeksy wielu polskich uczelni, w tym indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji – m.in. w trzech zamojskich szkołach wyższych. Są też nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Więcej informacji o olimpiadzie i jej przebiegu można znaleźć na Facebooku, na fanpage’u „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Obchody 37. rocznicy stanu wojennego
4 656
Wigilia chełmian
486
Budżetowe konsultacje
417
Minister Brudziński w Chełmie
785
Jest nowy skarbnik miasta
4 453
REKLAMA