REKLAMA
Udawał policjanta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą na „policjanta” . Biorąc udział w przestępczym procederze oszukał starszą kobietę na ponad 50 tys. zł.

Reklama

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspierani przez chełmskich kryminalnych zatrzymali wczoraj 31-letniego mieszkańca gminy Dorohusk. Jak ustalili śledczy, mężczyzna uczestniczył w procederze wyłudzania pieniędzy metodą na „policjanta”. W lutym br. odebrał ponad 50 tysięcy złotych z mieszkania 88-letniej chełmianki. Kobieta otrzymała wcześniej telefon od mężczyzny podającego się za policjanta z informacją, że jej syn miał wypadek, w którym ktoś zginął. Dzwoniący zażądał pieniędzy, które miały pomóc w korzystnym załatwieniu sprawy. Starsza pani była przekonana, że pomaga synowi.

Zatrzymany 31-latek dzisiaj (3 kwietnia) został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny został  zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że oszuści często podają się za pracowników różnych firm, a także za policjantów. Przekazują informację o rzekomym zatrzymaniu kogoś z rodziny i oferują pomoc w pozytywnym załatwieniu sprawy przez przekazanie dużej kwoty pieniędzy. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nie mogą żądać ani też przyjmować pieniędzy za załatwienie jakiejkolwiek sprawy. Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem należy przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z osobą, która rzekomo potrzebuje naszej pomocy. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze nieznajomym poradźmy się najbliższych w tej sprawie bądź też skontaktujmy z jednostką Policji dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
205
USC i magistrat do remontu
435
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
3 029
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 240
Miasto kupiło młyn
1 212
REKLAMA