REKLAMA
Embargo na wieprzowinę z województwa lubelskiego
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ukraina wprowadziła embargo na wieprzowinę z Mazowsza i Lubelszczyzny. O wprowadzeniu zakazu poinformowało RMF FM.

Decyzja władz Ukrainy wynika z rozprzestrzeniania się w Polsce wirusa ASF – afrykańskiego pomoru świń. W naszym województwie działa kilkadziesiąt firm, które zajmują się eksportem wieprzowiny na wschód. Teraz będzie im bardzo ciężko znaleźć nowe rynki zbytu.

Ostrożnie z tą świnią

Przypominamy, że zagrożenie afrykańskim pomorem świń dotarło także i do nas. Na terenie Chełma oraz w gminach Chełm, Dorohusk, Kamień, Ruda-Huta, Sawin i Wierzbica służby weterynaryjne wprowadziły szczególne zasady utrzymywania zwierząt i dbania o ich zdrowie.Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chełmie poinformował, że w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń, od 17 sierpnia br. wszystkich hodowców tych zwierząt obowiązują szczególne zasady. Dotyczą one m.in. pomieszczeń, w których hoduje się świnie. Zwierzęta nie mogą mieć kontaktu z dzikimi zwierzętami ani innymi zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie. Hodowcy powinni sporządzić spisy posiadanych zwierząt i przestrzegać szczególnych zasad przy karmieniu, uboju i obsłudze. Ubój na użytek własny trzeba wcześniej zgłaszać na piśmie do Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Więcej informacji w naszym artykule.

 

 

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 110
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
5 695
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 479
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
2 904
Premiera filmu o Dyrekcji
1 121
REKLAMA