REKLAMA
Ulica Waśniewskiego zamknięta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Drogowcy zamkęli dzisiaj ulicę Waśniewskiego  (22 czerwca). Na tej malowniczej, choć mocno zdewastowanej drodze, wreszcie zaczyna się remont.

Reklama

Kolejna uliczka w centrum miasta odzyska blask. Po ukończonym remoncie ulicy Orlicz-Dreszera, teraz przyszedł czas na ulicę Zenona Waśniewskiego. Ulica jest chętnie wybieranym przez pieszych i kierowców łącznikiem z Al. Armii Krajowej. Jednak jej pokonanie to nie lada tor przeszkód. Sypią się chodniki i krawężniki, a jezdnia jest pełna dziur i wybojów.

O remoncie uliczki myślały poprzednie władze miasta, ale do realizacji prac nie doszło. Dopiero dzięki wsparciu, jakie Miasto Chełm uzyskało z Funduszu Dróg Samorządowych, możliwe było ujęcie tego zadania w budżecie. Przebudowa ulicy będzie kosztowała ponad pół miliona złotych. Z tego Fundusz Dróg Samorządowych sfinansuje wydatki na około 440 tysięcy złotych.

Dziś (22 czerwca) ulica jest już zamknięta. We wtorek zaczną się tu roboty związane z modernizacją sieci wodociągowej. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie będą m.in. wymieniać przyłącza do nieruchomości oraz przewody wodociągowe na długości 206 metrów. Czas najwyższy – sieć wodociągowa w tym miejscu jest wykonana z żeliwa i pamięta rok 1965.

Właściwe prace przy przebudowie drogi rozpoczną się w połowie lipca. Uliczka jest jednokierunkowa i wąska, nie ma więc miejsca  na wprowadzenie jakichkolwiek rozwiązań dopuszczających ruch. Jedynie właścicielom posesji drogowcy udostępnią dojazd do domów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
Asfaltowe widmo znat osiedla Rejowiecka zostało odegnane
Asfaltowe widmo znad osiedla Rejowiecka zostało odegnane
Wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody
REKLAMA