REKLAMA
Urodziny Chełma
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na uroczyste obchody 626. urodzin miasta zaprasza chełmski samorząd. Urodzinowe spotkanie będzie okazją do uhonorowania twórców, animatorów i mecenasów kultury.

Chełm obchodzić będzie swoje 626. urodziny w piątek, 19 stycznia br. To poważny powód, by cieszyć się towarzystwem najlepszych twórców kultury minionego roku i raczyć tortem.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie wręczenie nagród  KAJ-a czyli wyróżnień w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. O laureatach pisaliśmy tu.

W tym roku statuetki i nagrody pieniężne trafią do Oganesa Kazariana (kategoria ‚twórca’), Bogdana Depty (kategoria ‚animator’) oraz do chełmskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami (kategoria „mecenat”).

Kapituła przyznała też dwie nagrody specjalne za całokształt twórczości. Otrzymają je pisarz Longin Jan Okoń oraz dyrygentka Monika Wolińska.

Podczas spotkania będzie można zobaczyć obrazy laureata Oganesa Kazariana oraz lutnika Andrzeja Gorzelewskiego.  Jak na urodziny przystało, nie zabraknie okazałego tortu.

Uroczystości rozpoczną się w piątek, 19 stycznia br., o godz. 14, w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, Partyzantów 40.  Od poniedziałku 15 stycznia, w Wypożyczalni Głównej ChBP, mieszkańcy miasta zainteresowani udziałem w spotkaniu mogą odbierać zaproszenia.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej S
  o 21:00

  Jakie urodziny?To rocznica nadania praw miejskich.Chełm urodził się ponad 1000 lat temu.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
  9 459
  Święto Niepodległej w Chełmie
  1 713
  W niedzielę Chełm wybiera
  3 215
  Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
  4 550
  Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami
  4 402
  REKLAMA