REKLAMA
Urszulin wygrał wóz strażacki
Urszulin wygrał wóz strażacki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Gmina Urszulin dostanie samochód ratowniczo-gaśniczy. To nagroda w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za najwyższą frekwencję w II turze wyborów prezydenckich.

Reklama

Urszulin wygrał wóz strażacki w „Bitwie o wozy”, czyli w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W drugiej turze wyborów prezydenckich o wóz strażacki walczyły gminy do 20 tys. mieszkańców, w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31 grudnia 1998 r. O zwycięstwie decydowała frekwencja w II turze wyborów Prezydenta RP. Z konkursu wyłączonych było 16 gmin, które dostały dofinansowanie po pierwszej turze wyborów.

Dotacja na zakup wozu to maksymalnie 800 tys. zł.

W naszym regionie jeden z wozów trafi do gminy Urszulin w powiecie włodawskim z dawnego województwa chełmskiego. Tutaj frekwencja wyniosła 72,54 proc.
Wóz dostanie też Turobin w powiecie biłgorajskim z dawnego województwa zamojskiego, gdzie frekwencja wyniosła 71,21  proc. Kolejny pojazd trafi do gminy Rossosz wpowiecie bialskim w byłym województwie bialskopodlaskim, gdzie frekwencja sięgnęła 81,24 proc.

Ostateczną listę nagrodzonych gmin ogłosi MSWIA.

***

Do Urszulina w tej kamapanii przyjechalli obaj kandydaci. Spotkania z Andrzejem Dudą (dwukrotnie) i Rafałem Trzakowskim poruszyły mieszkańców na tyle, że tłumnie ruszyli do urn. W Urszulinie padł wynik korzystny dla urzędującego prezydenta. głosowało na niego 1784 osoby (70,85% głosów), a R. Trzaskowskiego wskazało 734 osoby.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA