REKLAMA
Utknęła między szlabanami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kobieta utknęła samochodem pomiędzy opuszczonymi zaporami na przejeździe kolejowym w Chełmie. Uratowali ją policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy wyłamali rogatki. Dzięki temu zdążyła opuścić torowisko.

Do zdarzenia doszło 29 listopada, po godzinie 13.00 na przejeździe kolejowym przy ulicy Złotej w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca toyotą, 52-letnia mieszkanka gminy Chełm, wjechała na przejazd kolejowy pomimo ostrzegającego przed wjazdem czerwonego sygnału.

Reklama

Gdy była już na torowisku automatycznie opuściły się zapory uniemożliwiając jej tym samym przejazd. Na szczęście jechali tamtędy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Z uwagi na realne zagrożenie dla kobiety, policjanci zdecydowali się na wyłamanie rogatek. Dzięki temu siedząca za kierownicą kobieta na czas zjechała z torowiska.

Jak mówiła policjantom, nie zauważyła pulsujących czerwonych świateł. W tej sprawie wszczęte zostały czynności wyjaśniające, które najprawdopodobniej zakończą się skierowaniem wobec niej wniosku o ukaranie do sądu.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych i przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego kierującemu pojazdem zabrania się:

-objeżdżania opuszczonych zapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało ukończone,
– wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca na kontynuowanie jazdy,
– wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim,
– omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dl przeciwnego kierunku ruchu,
– w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym, kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
255
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
Miasto zakłada łąki
342
REKLAMA