REKLAMA
UWAGA! Oszustwo „na policjanta”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

60 tys. zł. straciła mieszkanka Chełma po telefonie od fałszywego policjanta. Mężczyzna „przestrzegał” przed atakiem hakerów na rachunek bankowy i wszedł w posiadanie danych umożliwiających dokonanie przelewów. 

REKLAMA

64-letnia mieszkanka Chełma powiadomiła wczoraj (2 stycznia) dyżurnego komendy o oszustwie, w wyniku którego straciła 60 tys. zł. Jak relacjonowała, na jej telefon stacjonarny zadzwonił nieznany mężczyzna, który podał się za policjanta. Powiedział, że bierze udział w tajnej akcji, aby zapobiec kradzieży pieniędzy przez hakerów z jej rachunków bankowych. Kobieta przekonana, że rozmawia z policjantem, udostępniła dane umożliwiające dokonanie przelewów z kont. W ten sposób straciła wszystkie swoje oszczędności. Gdy zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła ten fakt prawdziwym policjantom.


REKLAMA

Funkcjonariusze wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie ostrożności i czujności w przypadku tego typu telefonów. Nie dajmy się zwieść rozmówcy i nie postępujmy pochopnie. Zanim przekażemy jakiekolwiek dane czy też pieniądze, dajmy sobie czas na spokojne zastanowienie się nad całą sytuacją. Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Prawdziwi policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • jasiou
  o 08:17

  Jak głupia to się dała oszukać proste.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  50 554
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 674
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 503
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  495
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 575
  REKLAMA