REKLAMA
Uważajmy na dziwne SMS-y
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 30 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Chełma odpowiadając na SMS. Wiadomość dotyczyła uregulowania drobnej kwoty za przesyłkę. Gdy dokonał wpłaty na wskazane konto okazało się, że z jego rachunku pobrana została dużo większa kwota.

Reklama

Do dyżurnego komendy zgłosił się w ostatnia sobotę (6 lipca) 43-letni mieszkaniec Chełma, który poinformował o oszustwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że na telefon komórkowy otrzymał SMS z żądaniem zapłaty kwoty 0,76 zł z tytułu dopłaty do przesyłki. Pokrzywdzony wykorzystując załączony do wiadomości link przekazał na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, z jego rachunku pobrane zostało ponad 30 tysięcy zł. Policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów.

Policja przypomina, że nieuczciwe osoby stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Tego typu SMS-y zawsze powinny wzbudzić naszą czujność. Zanim podejmiemy działanie, upewnijmy się czy wiadomość jest prawdziwa sprawdzając wskazane linki i strony internetowe.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
234
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
395
W poniedziałek idziemy do fryzjera
272
Miasto zakłada łąki
320
Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
368
REKLAMA