REKLAMA
VI Nadbużański Bieg Pod Prąd
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Dorohusku odbędzie się w niedzielę (4 sierpnia) 6. edycja Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd. Uczestnicy będą mieli do pokonania 15 km i 40 przeszkód. Tą największą będzie dzika i nieuregulowana graniczna rzeka Bug.

Nadbużański Bieg Pod Prąd to ekstremalny bieg z przeszkodami. Jedyny w Polsce, którego częścią będzie pokonanie odcinka wzdłuż linii brzegowej dzikiej, całkowicie nieuregulowanej rzeki Bug – granicy między Polską a Ukrainą.

Reklama

Tegoroczna, już 6. edycja biegu, odbędzie się 4 sierpnia w Dorohusku. Organizatorzy przygotowali dla zawodników dystans 15 km oraz atrakcje w postaci 40 przeszkód. Start pierwszej fali zaplanowany jest na godzinę 14:00. Kolejne będą wypuszczane co 10 minut.

Historia biegu sięga 2014 roku. Wówczas wzięło w nim udział 54 zawodników. Tegoroczna może zgromadzić nawet 450 zawodników z całej Polski i nie tylko!
Wpisowe wynosi od 130 do 150 zł.

W ramach Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd odbędą się III Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami. Pobiegną w nich funkcjonariusze ze wszystkich oddziałów Straży Granicznej w naszym kraju. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Clipeus Arma oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

Jakie niespodzianki czekają na zawodników?

Zawodnicy muszą równocześnie rywalizować oraz współpracować ze sobą, by móc ukończyć bieg. Otoczenie przyrodnicze na trasie potrafi zarówno zachwycić, jak i przerazić. Z jednej strony gęsta roślinność, wysokie trawy, trzciny, błotniste i grząskie podłoże, kopalnia piachu i wysokie hałdy. Z drugiej, przeszkodami na drodze do mety będą wysokie ściany, liny, łańcuchy, masywne opony i cierniste zasieki.

(Materiały nadesłane przez organizatora)

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Coś drgnęło w sprawie DK 12
814
Konsultacje strategiczne
568
Wiceprezydent o odwołaniu ze stanowiska dyrektor ChDK
1 712
Budżet Obywatelski 2020: Są wyniki głosowania
545
Remontują Lubelską
827
REKLAMA