REKLAMA
W grudniu więcej pociągów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy nowe pociągi będą kursować do i z Chełma. Nowy rozkład jazdy PKP Intercity wprowadzi od 15 grudnia br. Sprawdź, co się zmieni.

Reklama
PKP IC jeszcze nie ogłosiły oficjalnie swojego nowego rozkładu jazdy 2019/2020. Jednak portal Rynek Kolejowy informuje, że czekają nas zmiany w postaci zwiększenia liczby połączeń.
– Więcej pociągów pojedzie po jeszcze modernizowanych liniach nr 7 i 68, a także do Chełma i Hrubieszowa. Połączenia dalekobieżne, choć w mniejszej liczbie, pozostaną na „linii lubartowskiej” – donosi Rynek Kolejowy.

Więcej pociągów do Chełma i Hrubieszowa

Chełm obsłużą trzy pociągi PKP IC. Zaplanowano dwa połączenia do Warszawy „drogą podstawową”, czyli linią nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk przez Dęblin i Pilawę.
Kolejny pociąg zapewni dojazd do Krakowa i Katowic. Nie pojedzie on jednak „zwykłą trasą” przez m.in. Radom i Kielce, lecz przez Stalową Wolę Rozwadów, Rzeszów, Tarnów, Kraków.
Dłuższe postoje w Lublinie i Stalowej Woli wskazują na zmianę lokomotywy na tych stacjach.

Do mieszkańców Hrubieszowa dotrą dwa pociągi. Utrzymane zostało kursowanie całorocznego pociągu do Wrocławia. Połączenie będzie realizowane z pominięciem Górnego Śląska – pociąg pojedzie przez Częstochowę. Nowością będzie pociąg do Lublina i Warszawy. Skład „Zamoyski” do stolicy regionu dotrze po 3 godzinach jazdy, a podróż do Warszawy zajmie prawie dwa razy dłużej. Stacją docelową będzie Piła Główna.

Z Lublina do większości województw

Za sprawą oddania do użytku jednego toru „siódemki” poprawi się oferta dla stolicy regionu czyli Lublina. Wrócą bezpośrednie połączenia w kierunku południowo-zachodnim, czyli Katowic, Krakowa i Wrocławia przez Radom i Kielce.
Ciekawą trasę będzie miał pociąg Bolko, który z Lublina do Szczecina pojedzie przez Kielce, Katowice, Wrocław, Legnicę, Zieloną Górę i Kostrzyn.
Uzupełnieniem oferty w kierunku południowo-zachodnim będą dwa pociągi (Hetman i Roztocze), jadące po nr 68, czyli przez Stalową Wolę, i dalej przez Rzeszów do Krakowa. Następnie jeden z nich pojedzie do Wrocławia z pominięciem Katowic, drugi do stolicy Górnego Śląska. Możliwy będzie również dojazd pociągiem bezpośrednim do Zagórza przez Rzeszów.

Z Lublina do Warszawy przez Dęblin i Pilawę pojedzie siedem pociągów. Cześć z nich stacje docelowe będzie miała w zachodniej części kraju – Bydgoszczy, Pile, Poznaniu, Wrocławiu (przejazd przez Łódź i Ostrów Wielkopolski) lub Zielonej Górze. Tak więc z Lublina będzie możliwy dojazd bezpośrednim pociągiem do miejscowości położonych w 12 regionach.
Bez przesiadek nie będzie możliwości dotarcia do województw położonych w północnej części kraju: podlaskiego, pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. Nadal stolica regionu nie będzie posiadała całorocznego, nocnego połączenia krajowego.

Napisz komentarz
 • A kiedy będzie połączenie z Chełma do Białej Podlaski?

 • Teraz są 3 dalekobieżne z Chełma i w nowym rozkładzie też 3. Gdzie widzicie więcej pociągów?

 • A kiedy nocne połączenia?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  REKLAMA