REKLAMA
W lasach trzeci stopień zagrożenia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najbardziej sucho jest w lasach w okolicach Chełma i Włodawy. Nie inaczej jest w zasadzie we wszystkich lasach Lubelszczyzny. Stąd ogłoszony trzeci czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach na terenie całego województwa lubelskiego.

Reklama

Najbardziej sucho jest w lasach na terenie Chełma, Włodawy, Puław i Białej Podlaskiej. Leśnicy oceniają, że wilgotność ściółki nie sięga tam nawet 10 procent. Trochę lepiej sytuacja wygląda w nadleśnictwach w Janowie Lubelskiem, Józefowie i Rudniku, gdzie wilgotność ściółki wynosi ponad 22 procent.
Jeżeli taki stan utrzyma się dłużej, musimy liczyć się z tym, że leśnicy mogą wprowadzić okresowe zakazy wstępu do lasów ze względu na zagrożenie pożarem.

Póki co, we wszystkich lasach na terenie województwa lubelskiego obowiązuje trzeci czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Lasy jednak cały czas możemy odwiedzać.
Leśnicy przypominają przy tym, że nie można do lasu wjeżdżać samochodami, ani rozpalać ognia. Statystyki są jednoznaczne – 9 na 10 pożarów w lesie powoduje człowiek. W czasach epidemii nie można też gromadzić się w lasach i trzeba zachować bezpieczną odległość.

Lasy na terenie woj. lubelskiego są stale monitorowane. Leśnicy i strażacy od początku sezonu przeciwpożarowego są w stanie najwyższej gotowości.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA