REKLAMA
Wakacje z Terytorialsami
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Wakacje z WOT” to propozycja dla uczniów, którzy ukończyli 18 rok życia, studentów i nauczycieli. Zaprasza 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej.

Po sukcesie projektu „Ferie z WOT”, lubelska brygada przygotowała wakacyjną edycję szkoleń podstawowych dla osób, które chcą wstąpić w szeregi formacji, ale ze względu na obowiązki związane z nauką, nie mogą stawić się na ćwiczeniach w trakcie roku szkolnego. W okresie wakacji ochotnicy będą mieli do wyboru trzy terminy szkoleń podstawowych: 22.06-07.07., 27.07.-11.08., 17.08.-01.09.


REKLAMA

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe tzw. „szesnastka” obejmuje zajęcia, m.in. ze strzelectwa, taktyki, topografii i pierwszej pomocy medycznej. Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią.

Nie będzie taryfy ulgowej, to bardzo intensywne ćwiczenia, wymagające od kandydatów dobrej kondycji fizycznej, determinacji i dyscypliny – uprzedza kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Ćwiczenia będą odbywać się na terenie jednostek wojskowych w Zamościu i Dęblinie, a także na poligonie w Nowej Dębie. Szkolenie zakończy sprawdzian, tzw. „pętla taktyczna”. Ukoronowaniem „szesnastek” będą uroczyste przysięgi wojskowe.

Pierwsze szkolenie podstawowe w ramach „Wakacji z WOT” rusza 22 czerwca br., ale warto już teraz zgłosić się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień lub złożyć wniosek elektroniczny przez platformę ePUAP (zakładka Bezpieczeństwo narodowe). Kandydatów do terytorialnej służby wojskowej czeka, m.in. wojskowa komisja lekarska, badania psychologiczne, a także rozmowa kwalifikacyjna. Więcej informacji, jak wygląda rekrutacja i jak się do niej przygotować znajduje się na stronie www.terytorialsi.wp.mil.pl

Pomysł, aby organizować szkolenia podstawowe w czasie wolnym od nauki jest odpowiedzią na duże zainteresowanie służbą wojskową wśród uczniów i studentów. Przypomnijmy, podczas tegorocznej akcji „Ferie z WOT” w szeregi formacji wstąpiło w sumie ponad 700 ochotników, w tym 110 na Lubelszczyźnie. Terytorialsi w naszym regionie to osoby młode, średnia wielu wynosi około 30 lat, a blisko 24% stanowią studenci.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
411
Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
925
Więcej za ogrzewanie
600
Remont „12” do negocjacji
1 114
Rozpoczął się strajk nauczycieli
1 317
REKLAMA